PURO Hotel Warszawa - wnętrza pełne sztuki i stołecznych smaczków

W nowym PURO Hotel Warszawa teraźniejszość spotka się z przeszłością i przyszłością miasta. Wszystko za sprawą niesamowitych artystycznych kolaży Olki Osadzińskiej.

Do hoteli sieci PURO mamy szczególną słabość. Zrozumie to każdy miłośnik dobrze zaprojektowanych, oryginalnych przestrzeni. W każdym z hoteli (w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu czy we Wrocławiu) jest elegancko, lecz nie sztywno. Przestrzeń wspólna nie jest nudnym hotelowym lobby, ale kojarzy się z... kawiarnią. Czuje się ideę otwartego domu, w którym zawsze dużo się dzieję. Pełno tu przedmiotów i historii. 

Już we wrześniu 2019 roku otwarty zostanie pierwszy hotel PURO w Warszawie. Budynek w samym centrum miasta (przy ul. Widok 5/7/9) zaprojektowało uznane biuro JEMS architekci. 

Mapy i kwiaty

Wnętrza PURO Hotel Warszawa będą ukłonem w stronę bogatej historii miasta. Ściany całego parteru (restauracji oraz lobby) pokryją zdobienia zaprojektowane przez Olkę Osadzińską. Będą to artystyczne kolaże - archiwalne mapy Warszawy połączone zostaną z botanicznymi elementami. Całość zostanie utrzymana w delikatnych barwach nawiązujących do kolorów stolicy.

Projekt zdobień ściennych dla warszawskiego hotelu PURO był wspaniałym wyzwaniem i bardzo osobistym wyzwaniem – od lat oprowadzałam po Warszawie zagranicznych gości, starając się pokazać im miasto, które znam, a które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Warszawa to historia, energia, kreatywność i nieustanna transformacja – spojrzenie na stare mapy, na których jak na dłoni widać zmiany krajobrazu i historii – zachęca do tego, by potraktować Warszawę jak żywy organizm i rozpocząć swoje własne poszukiwania tego, czym jest miasto. Proust mówił, że prawdziwa odkrywcza podróż, to nie poszukiwanie nowych lądów, a nowego spojrzenia i do tego chcemy zachęcić odwiedzających – mówi Olka Osadzińska. 

Mapy wykorzystane przez Olkę do projektu to oryginalne dokumenty sporządzone w różnych językach obcych - francuskim, rosyjskim, niemieckim, czeskim oraz angielskim.
Źródłem inspiracji artystki była zatem historia Warszawy oraz jej związki z innymi europejskimi metropoliami.

Kreowanie doświadczeń

Za projekt wystroju wnętrz warszawskiego hotelu PURO odpowiedzialni są architekci z londyńskiego studia DeSallesFlint. Jak przy poprzednich projektach, również i tu nadrzędnym celem było kreowanie doświadczeń i dostarczanie inspiracji. PURO pomaga odkryć prawdziwą duszę miasta – jej fragmenty zamknięte są we wszystkich elementach projektu, od tkanin i dywanów, przez łączenie roślin i surowych materiałów. Hotel sam w sobie jest podróżą przez artystyczny proces jego twórców.

Więcej o: