Wrocławski penthouse nad Odrą

Ma 153 m kw. powierzchni, a z jego panoramicznych okien rozciąga się spektakularny widok na miasto i na Odrę. Zobacz aranżację najdroższego penthouse'a w butikowym wrocławskim apartamentowcu Zyndrama.

Penthouse zlokalizowany jest zawsze na ostatnim piętrze budynku w prestiżowej lokalizacji. Zazwyczaj jest duży (o powierzchni przynajmniej 100 m kw.) i ma przestronny balkon. Takie nieruchomości można znaleźć na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Deweloper 6B47 Polska buduje tutaj butikowy apartamentowiec Zyndrama.

Wrocławski penthouse nad Odrą

Na szczycie inwestycji Zyndrama powstaną dwa penthouse’y. Największy został wystawiony na sprzedaż za 1 mln 846 tys. zł - ma 153 m kw. Drugi kosztuje 1 mln 798 tys. zł i ma 149 m kw., lecz można go rozbudować do 200 m kw. Oba zaoferują niecodzienne widoki - z jednej strony na malowniczo przepływającą tuż pod oknami Odrę. Z drugiej na centrum Wrocławia – zieloną Kępę Mieszczańską czy Wyspę Słodową.

Wygoda i elegancja w wydaniu inwestycji Zyndrama bardzo dobrze się sprzedaje. Prace budowlane rozpoczęły się zaledwie pół roku temu, tymczasem ponad 60% apartamentów znalazła już właścicieli. Klientów przyciąga znakomita lokalizacja, wyróżniający się projekt, a także gwarancja elitarności. Na wrocławskim rynku wciąż brakuje takich miejsc. W większości inwestycji znajduje się kilkaset mieszkań, podczas gdy w Zyndramie będzie ich jedynie 48

– mówi Miłosz Greszta, członek zarządu spółki realizującej projekt Zyndrama.

Wrocławski penthouse nad Odrą - drewno, matowe szkło, marmur

Jak mogą wyglądać penthouse’y inwestycji Zyndrama? Za przykładową aranżację wnętrza przedstawioną na wizualizacji odpowiada wrocławskie studio projektowe Galeria Wnętrza, które ma w swoim portfolio kompleksowe inwestycje m.in. w Londynie, Cannes, Warszawie. Teraz przyszedł czas na Wrocław.

W poszukiwaniu odpowiedzi estetycznej dla wnętrz Zyndrama kierowaliśmy się przyświecającą nam od 20 lat filozofią projektowania, którego podstawą jest dobre wzornictwo włoskie i francuskie. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby wymagającego klienta, który docenia jakość, know-how i tradycję rękodzieła. Otrzymaliśmy efekt zindywidualizowanej elegancji, odzwierciedlającej styl życia i potrzeby estetyczne inwestorów

– mówi Konstanty Jeżewski, prezes studia projektowego i salonu wyposażenia wnętrz Galeria Wnętrza.

Projekt penthouse’ów Zyndrama cechuje paleta stonowanych barw, szlachetność subtelnych połączeń drewna, matowego szkła, oryginalnych rysunków marmuru oraz dywanów i tkanin z refleksem jedwabiu.

Wrocławski penthouse nad Odrą - lepszy niż lokata

Kto interesuje się apartamentowcem Zyndrama? Przede wszystkim pasjonaci wielkomiejskiego stylu życia, którzy chcą korzystać z uroków miasta, bogatej oferty kulturalnej oraz licznych terenów zielonych sprzyjających aktywnemu odpoczynkowi. Poza tym nieruchomości w centrum miasta, szczególnie te wysokiej jakości, to znakomita lokata kapitału. 

O powodzeniu sprzedaży nieruchomości decyduje w tym przypadku głównie lokalizacja – inwestorzy zdają sobie sprawę, że gruntów w samym centrum Wrocławia nie będzie przybywać. Natomiast popyt na mieszkanie w takiej lokalizacji stale rośnie

- mówi Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości.

Na wartość inwestycji wpływają również dodatkowe udogodnienia: miejsca parkingowe, stacja ładowania pojazdów elektrycznych, czy możliwość podłączenia klimatyzacji, która pozostanie niewidoczna dla oczu mieszkańców.

Wrocławski penthouse nad Odrą - debiut wysokiej klasy

W sumie w Zyndramie znajdzie się 48 apartamentów typu waterfront z przestronnymi loggiami i balkonami. To pierwsza wrocławska inwestycja 6B47 Poland. W jej portfelu znajdują się również nieruchomości komercyjne, m.in. powstające centrum Handlowo-Usługowe Silesia Outlet w Gliwicach, które pomieści ok. 120 markowych butików. Otwarcie I etapu planowane jest wiosną 2019 r.

Budynek przy ul. Zyndrama z Maszkowic 20 zaprojektowała Autorska Pracowania Architektoniczna Hubka. Do lokali mieszkalnych poprowadzą niemal trzymetrowe drzwi wejściowe oraz przestronne lobby o wysokości ponad czterech metrów, wyłożone dużymi włoskimi płytami gresowymi, kontrastującymi ze ścianą pokrytą metalizowaną farbą. Eleganckie klatki schodowe i korytarze połączą surowość nowoczesnej, ascetycznej architektury z miękkimi detalami z drewna oraz stali nierdzewnej. Całość dopełni nowoczesne oświetlenie. Do każdej kondygnacji docierać będzie cichobieżna, nowoczesna winda.

Generalnym wykonawcą inwestycji Zyndrama jest PORR. Zakończenie budowy planowane jest latem 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA