Restauracja WhiteOne. Nowy projekt pracowni The Space

Restauracja WhiteOne to przykład projektu, którego siła tkwi z detalach - dopracowanym wnętrzu i menu przygotowanym przez wybitnego szefa kuchni. Usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie się każdym kęsem.

Dobra restauracja to nie tylko starannie skomponowane menu i miła obsługa. To również wnętrza - zaaranżowane w taki sposób, by podkreślić charakter podawanych dań oraz zapewnić gościom maksymalny komfort i przyjemne doznania wzrokowe. Zaprojektowanie takiej aranżacji powierzono pracowni projektowej The Space. Architekt Dorota Maksymowicz wraz z zespołem zmierzyli się z wyzwaniem stworzenia miejsca nowoczesnego, ale jednocześnie eleganckiego i prestiżowego. Z jakim rezultatem?

Restauracja WhiteOne mieści się w Warszawie przy ulicy Koszykowej, w budynku dobudowanym do rewitalizowanej kamienicy. I jak to zwykle bywa w takich przypadkach, również i tu wykorzystano elementy nawiązujące do zabytkowego budownictwa - belki z więźby dachowej odnawianego obiektu. Takie detale wkomponowane w nowoczesną aranżację wychodzą na pierwszy plan i, mimo wyraźnych śladów użytkowania - a może właśnie dzięki nim, stają się jej najważniejszymi ozdobami.

WhiteOne zajmuje lokal o powierzchni 178 m kw. Pracownia projektowa The Space odpowiada nie tylko za projekt wnętrz, ale również wykonawstwo i nadzór autorski.

Pracując z inwestorem staram się znaleźć odpowiedź na jego potrzeby. Szukając inspiracji, muszę kierować się tym, czego potrzebuje inwestor. Tak było przy projektowaniu WhiteOne. Dostaliśmy bardzo jasne wytyczne co do oczekiwań i to nam ułatwiło pracę

- mówi architekt Dorota Maksymowicz, właścicielka interdyscyplinarnego biura projektowego The Space.

W aranżacji wnętrz WhiteOne położono nacisk na naturalne materiały - głównie drewno i kamień. Uwagę zwracają też lampy (żarówki i gałęzie) - autorski projekt The Space. Czasem prostota robi większe wrażenie niż wyszukane rozwiązania - i dokładnie taki efekt udało osiągnąć. Architekci zaprojektowali też większość mebli - w tym piękne, drewniane stoły, które świetnie komponują się z wygodnymi krzesłami marki Comforty. W łazienkach stworzyli z kolei system wnękowych półek na papierowe i materiałowe ręczniki. Płytki ścienne zostały ozdobione techniką frezowania wodnego.

Dodatkową dekoracją we wnętrzach jest kolekcja obrazów wykonanych na specjalne zamówienie przez adeptki Akademii Sztuk Pięknych. Architekci czuwali nad ich powstawaniem, aby w efekcie otrzymać prace, które nie tylko nie zdominują wnętrza, ale będą się dobrze prezentowały zarówno z bliska, jak i z daleka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.