Czarny kolor we wnętrzach

Czerń występuje we wnętrzach zwykle pod postacią detali - rzadko decydujemy się na pomalowanie tym kolorem ścian. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Czarny kolor nadaje wnętrzom wyrazistości, więc warto po niego sięgać - jak przy jego pomocy osiągnąć ciekawy efekt aranżacyjny?

Każda moda z czasem przemija, najczęściej zastępowana przez rozwiązania przeciwstawne do ostatnio lansowanych. Być może podobnie będzie z czarnym kolorem, który wydaje się być alternatywą dla wszechobecnego stylu skandynawskiego. Kiedyś symbolizująca smutek i mrok czerń dzisiaj jest synonimem wyrafinowania i elegancji.

Czarny kolor okiem eksperta

Jeśli jednak zdecydujemy się na wykorzystanie w aranżacji tego koloru, musimy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Czerń to propozycja, która najlepiej sprawdza się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. To kolor, który wprowadza nutę ekstrawagancji i wnosi zupełnie nową jakość. Wiele osób boi się zastosowania czerni na ścianach, uważając, że wnętrze stanie się ponure i przygnębiające. Aby tego uniknąć, warto wprowadzić kontrastujące dodatki, które ożywią stylizację. Barwa ta bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie złota lub srebra, tworząc z nimi zestawienia pełne elegancji

- radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Czarny kolor w wielu odsłonach

Social media pełne są obecnie aranżacji w pastelowych kolorach - lub utrzymanych w całości w bieli. Czerń to idealny sposób na przełamanie tego trendu i wyróżnienie się na tle innych. Nie jest co prawda kolorem uniwersalnym - np. we wnętrzach prowansalskich lepiej go unikać, ale sprawdzi się w innych - minimalistycznym, skandynawskim, klasycznym czy loftowym.

Czarny kolor - magia detali

Jeśli chcemy wykorzystać ten kolor w niewielkim pomieszczeniu, wybierzmy meble z czarnymi akcentami lub czarne dodatki. Mogą to być też ramy okienne, ościeżnice drzwi, czy włączniki świateł. Punktowe zastosowanie czerni nie zmniejszy optycznie przestrzeni.

Designerskie, czarne meble oraz dodatki są dostępne w ofercie BoConcept Warszawa.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.