DaWanda, internetowa platforma z rękodziełem, kończy działalność 30 sierpnia br. Jej klientów przejmie Etsy

DaWanda powstała w Niemczech 12 lat temu, od 6 jest obecna również na polskim rynku. Ta znana marka oferująca produkty niezależnych twórców z końcem sierpnia br. zamyka swoją działalność, a asortyment zostanie przeniesiony na Etsy.

DaWanda to nie tylko internetowy sklep z unikatowymi meblami i akcesoriami - to również kopalnia pomysłów w postaci tutoriali DIY oraz materiałów do ich wykonania. Serwis funkcjonuje jako ciekawa alternatywa dla produkcji masowej - skupia nie tylko rzemieślników, ale również wierną rzeszę ich odbiorców, którzy cenią sobie unikatowość i ręczne wykonanie. Niestety, 30 sierpnia br. DaWanda zniknie z rynku.

To nie była łatwa decyzja - włożyliśmy wiele serca i wysiłku w tworzenie naszej platformy. Wspólnie z naszą społecznością sprawiliśmy, że idea Zrób-To-Sam oraz przedmioty wykonane ręcznie stały się odrębną kategorią w e-commerce. Jesteśmy z tego niezwykle dumni! Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dalszy rozwój w branży oparty jedynie o własne zasoby nie jest możliwy. Postanowiliśmy podjąć już teraz decyzję, dzięki której współpracujący z nami twórcy będą w stanie rozwijać swój biznes i w dalszym ciągu zarabiać na swojej pasji

- mówi Claudia Helming, założycielka i dyrektor zarządzająca DaWandy. 

Klienci i projektanci platformy będą mieli jednak szansę znaleźć dla siebie nowy dom. Będzie nim Etsy, globalny serwis z kreatywnymi produktami, który istnieje od 2005 roku. Na mocy porozumienia DaWanda i Etsy stworzyły narzędzie, które ma umożliwić sprawne przeniesienie asortymentu sprzedawców z dotychczasowej lokalizacji do nowej.

Dzielimy wspólną wizję, te same wartości i cele. DaWanda i Etsy wspierają pełnych pasji twórców i profesjonalnych designerów oferujących swoje wyjątkowe przedmioty, proponując klientom alternatywę wobec masowo tworzonych produktów. Dzięki temu porozumieniu otwieramy naszym twórcom drzwi do sprzedaży na całym świecie

- przekonuje Claudia Helming.

Linda Findley Kozlowski, Dyrektor Operacyjna Etsy, komentuje:

Z podziwem patrzymy na pracę wykonaną przez zespół DaWandy w promowaniu kreatywności i wyjątkowych przedmiotów. Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać stworzoną przez nich społeczność na naszej globalnej platformie. Cieszymy się na myśl o jeszcze większej liczbie wyjątkowych produktów z Polski, które będziemy mogli zaoferować naszym klientom na całym świecie. Poza wysiłkami włożonymi w umożliwienie łatwej i intuicyjnej migracji dla użytkowników DaWandy, zdecydowaliśmy o przygotowaniu polskiej wersji językowej platformy, by umożliwiać rozwój kreatywnym przedsiębiorcom i oferować wyjątkowe i angażujące doświadczenie dla naszych klientów.

Dokonywanie zakupów na platformie DaWanda będzie możliwe do końca sierpnia br. - potem klienci będą przekierowywani na Etsy.