Marcel Wanders dla marki Poliform - design w mistrzowskim wydaniu

Światowej sławy projektant, Marcel Wanders, wciąż należy do czołówki twórców wyznaczających nowe standardy we współczesnym wzornictwie. Swoje pomysły realizuje między innymi poprzez współpracę z renomowanymi markami produkującymi meble, jak np. Poliform, której produkty są dostępne w Studio Forma 96.

Marcel Wanders dla marki Poliform

Poliform to luksusowa włoska marka produkująca meble o najwyższej jakości oraz ponadczasowym wzornictwie. W trosce o dynamiczny rozwój firma zaprasza do współpracy uznanych projektantów, którzy wnoszą swój wkład w powstawanie nowych kolekcji. Nie inaczej było w przypadku Marcela Wandersa. Efektem kooperacji ze znanym i cenionym designerem są kolekcja MAD, w skład której wchodzą krzesła, fotele i stoły oraz DREAM - łóżka i wyposażenie sypialni.

Kolekcja MAD by Marcel Wanders

Meble z kolekcji MAD charakteryzują się idealnymi proporcjami - to formy dopracowane w najdrobniejszych detalach. Łagodne, zaokrąglone linie foteli i krzeseł znajdują kontynuację w toczonych nogach oraz blatach stołów i stolików. Przeszycia na tapicerce dodają meblom elegancji, a ilość kolorów tkanin wykończeniowych pozwala na dopasowanie mebli wypoczynkowych do różnych aranżacji - od nieco "cięższych", buduarowych, po lekkie, fantazyjne wnętrza utrzymane w nowoczesnym stylu. Na szczególną uwagę w kolekcji MAD zasługuje fotel Mad King, który zamiast jednego z podłokietników posiada niewielki drewniany stolik-tacę.

Kolekcja DREAM by Marcel Wanders

Nowoczesna sypialnia to coś więcej niż tylko meble - Marcel Wanders wymyślił system, który aranżuje przestrzeń w sposób kompletny. Tapicerowane panele ścienne z kolekcji DREAM pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego projektu - możemy je układać tak, jak chcemy, w dowolnej ilości, kolorze i wykończeniu (w tkaninie lub skórze). Tworzą ciekawą dekorację, ale spełniają również funkcję wezgłowia - dodatkowo w panelu, który umieszczamy nad stolikiem nocnym mamy możliwość zamocowania kontaktu i włącznika oświetlenia. W kolekcji DREAM, poza łóżkiem i stolikami nocnymi, znajdziemy również komody oraz małe biurko.

Więcej na: www.sf96.pl

Więcej o: