Biurko DESKter - do pracy w pozycji stojącej i siedzącej

Lekkie, przenośne, dające możliwość pracy w pozycji siedzącej oraz stojącej. Biurko DESKter to projekt dyplomowy Małgorzaty Wojtyczki, absolwentki Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej ASP. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Biurko DESKter to oryginalny mebel zaprojektowany z myślą o wygodzie i dbaniu o zdrowie użytkownika. Skąd pomysł na taką formę?

Główną inspiracją do stworzenia projektu był siedzący tryb pracy społeczeństwa i pogłębiające się "dzięki" niemu choroby, m.in. kręgosłupa, krążenia, otyłość czy nadciśnienie. Po wnikliwym przestudiowaniu tematu okazało się, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego organizmu jest zmiana pozycji w ciągu całego dnia pracy, z siedzącej na stojącą i odwrotnie

- mówi Małgorzata Wojtyczka, autorka projektu.

Biurko DESKter zostało wykonane ze sklejki - po pierwsze ze względu na jej wytrzymałość i możliwość wygięcia blatów, po drugie - ważny był wygląd, na pierwszy rzut oka wydaje się, że zostało wykonane z litego drewna. Jest lekkie, można bez trudu przenieść je do innego pomieszczenia, ewentualnie na taras lub do ogrodu - jeśli akurat mamy ochotę popracować na świeżym powietrzu. Można je również złożyć i schować - a potem rozłożyć ponownie bez konieczności przykręcania poszczególnych elementów.

Specjalne otwory pozwalają na zamocowanie wygiętych blatów na dwóch wysokościach - większy blat służy do pracy, mniejszy jako półka na potrzebne akcesoria, dokumenty, itp. Kiedy pracujemy na siedząco, mniejszy blat jest wyżej, a kiedy stoimy - niżej (co widać na zdjęciach).

Więcej o: