Inteligentne oświetlenie - Modular Lighting Instruments oraz Philips Hue

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, 14 czerwca zaprezentował nową ekspozycję marki Modular. W warszawskim Showroomie Philips zainstalowano najnowsze oprawy z kolekcji The Cult of M, inspirowanej stylem japońskich subkultur, ich symbolami i kaligrafią.

Modular to należąca do Signify belgijska marka premium w świecie oświetlenia architektonicznego. Powstała w 1980 roku i dzięki ugruntowanej już pozycji pioniera, odważnie eksperymentuje z własnym wizerunkiem przesuwając granice i wznosząc wzornictwo na jeszcze wyższe poziomy. Stawia na zaawansowane rozwiązania oświetleniowe kierując swoją ofertę przede wszystkim do architektów, dla których kluczowe jest połączenie kreatywności z designem i technologią.

The Cult of M oddaje japoński charakter światła, pokazując dążenie do oświeconej, artystycznej wolności. Kampanię promuje krótkometrażowy film Join the Cult of M, opowiadający o imponujących zdjęciach z nocnego spotkania grupy twórczych, postrzegających rzeczywistość w designerskim ujęciu umysłów. Ich główną misją jest zerwanie z ustalonymi konwencjami, na rzecz rewolucyjnych idei. Wszystko po to, aby sięgnąć wzrokiem poza to, co do tej pory znane i połączyć doskonałe formy z pięknem, magią i mistycyzmem.

Sięgnij po więcej, zgłębiając The Cult of M

Wybrane modele z najnowszej kolekcji marki Modular można podziwiać w Showroomie Philips, a wśród nich m.in. miniaturowy reflektor Qbini z opatentowanym systemem zatrzasków, umożliwiającym perfekcyjną instalację i regulację bez użycia śrub, Vaeder o strukturze przywodzącej na myśl plaster miodu, Semih przypominającej kształtem symbol yin – yang, a także Marbul Suspension o sferycznym korpusie, dostępny w kolorach szampana, złota lub aluminium, który w wersji regulowanej można obracać o 360 stopni, generując indywidualne efekty świetlne, odsłaniając wewnętrzny blask.

W myśl idei conntected lighting, oprawy z linii The Cult of M pozwalają na zupełnie nowe postrzeganie światła. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które są kompatybilne z systemem inteligentnego oświetlenia Philips Hue. Nieustannie powiększająca się rodzina Friends of Hue, daje możliwość sterowania światłem, zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz, dzięki np. linii Hue outdoor. Philips Hue pozwala puścić wodze fantazji pozwalając na poznanie nieograniczonych możliwości światła, które kreuje niepowtarzalną atmosferę. Wystarczy dostosować je odpowiednio do sytuacji, aby uzyskać nastrój, jakiego tylko zapragniesz.

Signify N.V. to nowa nazwa spółki Philips Lighting N.V., macierzystej firmy ogólnoświatowej grupy Philips Lighting. Nazwa Philips Lighting Poland sp. z o. o. zostanie zmieniona z początkiem roku 2019.

Więcej o: