Artystyczne mieszkanie w sercu Kolonii

Artyści zwykle urządzają swoje domy w nietuzinkowy sposób. W poszukiwaniu potwierdzenia tej tezy zaglądamy do mieszkania Jackie Diedam, jednej z najbardziej znanych ilustratorek w Niemczech.

Jackie Diedam pochodzi z Brazylii, ale obecnie mieszka w Kolonii razem ze swoim chłopakiem, Raoulem, z zawodu projektantem i fotografem. Zestawienie pod jednym dachem dwóch tak kreatywnych osobowości musiało znaleźć swoje odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Mieszkanie Jackie i Raoula ma 6o m kw. i dwa pokoje. Strefa dzienna to jednocześnie miejsce pracy obojga artystów, w którym łatwo da się zauważyć, która część należy do niej, a która do niego. Na ścianie przy biurku Jackie pełno jest najnowszych ilustracji, za plecami Raoula królują zdjęcia i grafiki.

Właściciele określają swoje lokum mianem "zorganizowanego nieładu". Wnętrza zapełnili ciekawymi drobiazgami, wśród których znajdziemy pamiątki z podróży, zdjęcia, obrazy i autoportrety - niektóre wykonane osobiście przez Jackie. Uwagę przykuwają czarno-białe zdjęcia zrobione analogowym aparatem, kolorowe kolaże z wydrukowanych instagramowych fotografii oraz piękna akwarela przedstawiająca Wybrzeże Amalfitańskie. Ściany pełne wiszących dekoracji sprawiają, że czujemy się jak w małej galerii.

Czy taka zbieranina nie bywa czasem przytłaczająca? Wręcz przeciwnie, Jackie twierdzi, że czerpie z niej inspirację do pracy. Odkąd ukończyła studia w Międzynarodowej Szkole Projektowania w Kolonii pracuje jako freelancerka.

Pracuję z domu, bo nie chcę wynajmować osobnego studia. Taka praca ma też wiele innych zalet — nie muszę się elegancko ubierać. Z drugiej strony są i wady… Zawsze jakieś obowiązki domowe odciągają uwagę od zawodowych. Potrzeba nieco czasu i dobrej organizacji, żeby nauczyć się ignorować rzeczy, którymi nie trzeba się zająć od razu, a w weekendy całkowicie zapomnieć o niedokończonych projektach

- opowiada Jackie.

Kiedy maluję, zawsze wizualizuję sobie w głowie różne obrazy. Malarstwo szybko stało się moją pasją. Przez pięć lat uczyłam się malować farbami olejnymi, ale teraz pracuję przede wszystkim z akwarelami i gwaszami. O zostaniu ilustratorką pomyślałam, gdy zaczęłam gromadzić wycinki z magazynów i książek dla dzieci

- dodaje.

Jackie Diedam: jackiediedam.com, Instagram: @jackieillustrated.

Więcej o: