Dekoracja stołu wigilijnego

Dekoracja stołu to podstawa. Gdy w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyjaciele i rodziny spotykają się przy stole, poza potrawami i napojami, nie może zabraknąć odpowiedniej dekoracji.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Kwiaty odgrywają tutaj szczególnie ważną rolę. W ostatnich tygodniach roku prym wiodą gwiazdy betlejemskie, które roztaczają świąteczną aurę. Ich wspaniałe przylistki w kształcie gwiazdy komponują się idealnie z Bożym Narodzeniem i dlatego od lat królują na świątecznych stołach. Poza tym swoją popularność zawdzięczają wszechstronnemu zastosowaniu. Są dostępne w różnych barwach, kształtach, rozmiarach i to sprawia, że można je łączyć z dowolnymi stylami. Ponadto występują w wersji doniczkowej i ciętej. Przedstawione poniżej pomysły na świąteczne dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską prezentują różnorodność i zdolność przemiany tej rośliny i zachęcają do powielania.

Dekoracja stołu bożonarodzeniowego

Czerwona dekoracja stołuCzerwona dekoracja stołu Fot. Stars for Europe

Ta dekoracja stołu z ciętą, czerwoną gwiazdą betlejemską jest dowodem na to, że klasyczna czerwień nie jest staromodna. Do jej wykonania wykorzystano cięte gwiazdy betlejemskie, niewielkie świeczki i naturalne dodatki, jak mech, gałązki jodły i szyszki, które nadały jej wspaniały, świąteczny charakter. Miejsca przy stole udekorowane plastrami drewna i szklaneczkami w stylu vintage sprawiają, że ten świąteczny stół kryje w sobie wiele uroku.

Dekoracja talerza na stole wigilijnymDekoracja talerza na stole wigilijnym Fot. Stras for Europe

Przy każdym miejscu na gościa czeka pojedyncza, cięta gwiazda betlejemska. Wskazówka: Koniec łodygi zaleca się zawinąć zieloną taśmą florystyczną lub wstawić do wypełnioną wodą plastikowej fiolki florystycznej.

Świąteczna dekoracja stołu glamour

Dekoracja stołu: gwiazdy betlejemskiej w wielu kolorachDekoracja stołu: gwiazdy betlejemskiej w wielu kolorach Fot. Stars for Europe

Święto dla zmysłów: Na tym bogato przystrojonym stole gwiazda betlejemska prezentuje paletę możliwości. Poinsecje w kolorze czerwonym, różowym i łososiowym stanowią świąteczne akcenty. Całość uzupełniają starannie dobrane ozdobne doniczki, bombki, szyszki i dekoracyjne jabłuszka. Miłośnicy przepychu z pewnością pokochają tę barwną dekorację stołu.

Spotkania przy stole - szykujemy dom na przyjęcie gości

Mini dekoracje na talerzuMini dekoracje na talerzu Fot. Stars for Europe

Także i na tym stole na każdego gościa czeka niespodzianka: Taka aranżacja z mini gwiazdy betlejemskiej, szyszek, ozdobnych jabłuszek, bombek i karteczki z imieniem jest wspaniałą alternatywą dla klasycznych imiennych winietek. Wskazówka: Mała ozdobna doniczka uchroni zastawę przed zabrudzeniem.

Dekoracja wigilijnego stołu - romantycznie

Dekoracja stołu wigilijnego - romantycznaDekoracja stołu wigilijnego - romantyczna Fot. Stras for Europe

Cięta, kremowo-czerwona gwiazda betlejemska i gałązki eukaliptusa nadają tej dekoracji stołu nutkę romantyzmu. Brak błyszczących dodatków sprawia, że ten świąteczny stół emanuje lekkością i naturalnością. Stojący na środku wazon w kształcie pucharu przyciąga uwagę. Cudowny efekt uzyskano w mgnieniu oka. Kompozycja została wykonana w gąbce florystycznej, do której włożono na przemian ciętą gwiazdę betlejemską i gałązki eukaliptusa.

Dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia w 10 najmodniejszych kolorach

Dekoracja stołu - adwentowy żyrandolDekoracja stołu - adwentowy żyrandol Fot. Stars for Europe

Ta dekoracja stołu w modnym stylu green living ujmie każdego gościa. Wszystko, co jest potrzebne do jej wykonania to cięte, okazałe gwiazdy betlejemskie. 

Dekoracja stołu wigilijnego na biało

Dekoracja stołu wigilijnego na białoDekoracja stołu wigilijnego na biało Fot. Stars for Europe

Biała gwiazda betlejemska sprawia, że dekoracja staje się niezwykle odświętna i elegancka. W tym przypadku wykorzystano wyłącznie rośliny doniczkowe. Na środku stołu wyeksponowano piękne gwiazdy betlejemskie w dekoracyjnych doniczkach. Elegancki charakter podkreśliły świeczniki z prostymi, białymi świecami i pojedyncze szyszki. Przy każdym miejscu ustawiono gwiazdę betlejemską w doniczce, do której przyczepiono ozdobną tasiemką wycięte z brystolu karteczki z wypisanymi imionami gości. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych winietek.

Wskazówka: Doniczkę można ozdobić watą imitującą sztuczny śnieg. Uzyskamy ciekawy efekt i dodatkowo zabezpieczymy naczynie przed zabrudzeniem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA