Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości są coraz bardziej popularne na weselnych imprezach. Drobne, piękne i oryginalne upominki będą nie tylko eleganckim podziękowaniem, ale także pamiątką po wyjątkowej uroczystości.

Upominki dla gości

Zaczyna się wytwarzać pewien niepisany kodeks wręczania prezentów gościom. Najbliższe grono rodziny (rodzice, teściowie, rodzeństwo, świadkowie) powinno zostać uhonorowane wyjątkowymi podarunkami.W dobrym tonie jest przygotowanie zestawów prezentowych w drewnianych skrzyneczkach. Na wieczku powinny znaleźć się własnoręcznie wypisane podziękowania z podpisami Pary Młodej. We wnętrzu mogą ukrywać się słodycze, wino weselne, własnoręczne przetwory czy cokolwiek nam przyjdzie do głowy.

Wesele w różnych stylach >>

Prezent dla gościPrezent dla gości Fot. slubnezakupy.pl

Oryginalne prezenty dla gości weselnych

Na tradycyjnych ślubach Para Młoda wręcza  swoim gościom ciasto i weselną wódkę. To bezpieczne prezenty, ale jeśli chcemy zaskoczyć naszych gości trzeba się trochę wysilić. Najpopularniejsze obecnie są personalizowane drobiazgi: lizaki, cakepopsy, krówki i paczuszki z orzechami. Prawdziwym hitem są ozdobne słoiczki i butelki z dżemami, konfiturami, miodami, piwem czy nalewkami - oczywiście "własnej roboty".

Pudełko na koperty >>

Wino weselneWino weselne Fot. PIxabay

Prezenty dla gości weselnych sklep

Jeśli mamy mało czasu na przygotowania ślubne możemy szukać inspiracji na blogach, forach internetowych lub po prostu w sklepach internetowych. Tam pod hasłem "prezenty dla gości" znajdziemy dziesiątki propozycji gotowych drobiazgów, z których bez trudu wybierzemy coś idealnego dla naszych gości.

Dodatki niezbędne do organizacji wesela [INSPIRACJE]

Prezenciki dla gości

Bo liczy się gest. Jako małe prezenty dla gości sprawdzą się świeczki w szklanym naczyniu w kształcie serduszek. Świetnym pomysłem będą okazjonalne kartki z podziękowaniami. Jeśli dołączymy do nich maleńkie bukieciki z żywych kwiatów czy np. kaktusiki, to na pewno wzruszymy tym podarkiem naszych gości. 

Prezenciki dla gości weselnych

Coraz częściej spotykanym prezentem na weselach są dekoracyjne koperty z kuponami Lotto. Taki prezent wzbudza emocje... i jest symbolem szczęścia, którym dzielimy się z naszymi gośćmi. Możemy również użyć chińskich ciasteczek z wróżbą – a nuż ktoś wylosuje szczęśliwą szóstkę!

Prezent ślubny: co kupić bliskim na nową drogę życia? >>

Chińskie ciasteczka z wróżbąChińskie ciasteczka z wróżbą Fot. Slubnezakupy.pl

Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla naszych gości mogą mieć tradycyjną formę słodyczy, ale mogą być też bardzo nowatorskie. Na uwagę zasługuje całkiem nowy pomysł tatuażu ślubnego. Na weselu każdy gość dostaje tatuaż odpowiedni dla jego funkcji. Tutaj ilość pomysłów jest nieograniczona, a zabawa świetna.

Weselna serwetka - DIY

Weselny tatuażWeselny tatuaż Fot. Slubezakupy.pl

Podarunki dla gości weselnych

Polskie wesela często przyjmują formę hucznej imprezy na kilkaset osób i trwają do białego rana. Za taką gorącą atmosferę, wzniesione toasty i życzenia dla "młodych" należą się podziękowania wspaniałym gościom - na miejscu będą drobne upominki. Przygotowując je warto zadbać o opakowanie : ozdobną torebeczkę lub pudełeczko. Na uwagę zasługują specjalnie przygotowane na tę okazję pudełeczka-garnitury, pudełeczka-suknie ślubne.

Wystrój sali weselnej >>

Opakowania na prezentyOpakowania na prezenty Fot. PixabayWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.