Kartki ślubne

Kartki ślubne służą do składania życzeń, wyrażania uczuć, ale wykorzystujemy je też jako sprytny schowek na prezent dla państwa młodych, kiedy mają nim być pieniądze. Jakie kartki ślubne są obecnie modne?

Kartki ślubne - ręcznie robione

Kartki ślubne, podobnie jak inne dedykowane na specjalne okazje, mają za zadanie przekazać naszym najbliższym wyjątkowe słowa, które na zawsze zostaną w ich pamięci - i szufladzie. Sposobem na dodatkowe podkreślenie wyjątkowości danej okazji lub siły naszych uczuć może być własnoręczne wykonanie kartki ślubnej. To również okazja na personalizację tego pozornie skromnego prezentu - właściwie dobranymi ozdobami możemy nawiązać do hobby bliskiej osoby, jej charakteru czy nawet pracy, jeśli życzenia mają dotyczyć nowej pracy. Zadania mogą podjąć się nawet osoby nie mające doświadczenia w pracach typu "zrób to sam" - wystarczy wzorować się na jednym z setek tutoriali dostępnych w internecie. W wielu sklepach papierniczych można już kupić całe zestawy kreatywne służące do samodzielnego tworzenia okazjonalnych kartek w różnych stylach.

Dekoracja stołu weselnego >>

kartka ślubna :: NOWE WZORYkartka ślubna :: NOWE WZORY Fot. kaktusia/pakamera.pl

Kartki ślubne - romantyczne

Wesele to święto miłości, więc jako takie nie może się obyć bez romantycznych akcentów. Jest wręcz wskazane, by dekoracje i wszelkie gadżety, których tego dnia potrzebujemy, miały ten sentymentalny charakter. Przy wybieraniu kartki ślubnej nie wahajmy się zatem sięgać po serduszka, kwiaty, koronki i wstążki. Nawet nadrukowany ornament sprawi, że zwykły kawałek tektury nabierze elegancji.

Niepoprawnym romantykom proponujemy dodanie do środka wkładki z cytatami odnoszącymi się do nowej drogi życia, gałązki z suszonymi kwiatkami lub zdjęcia młodej pary z początków ich znajomości. Można też pokusić się o dodatkową niespodziankę i poprosić każde z nich o opowiedzenie o swojej drugiej połówce - a potem spisać te słowa i ukryć w kartce ślubnej w taki sposób, by nie od razu udało się je zauważyć.

Dekoracje weselne >>

Kopertówka ślubnaKopertówka ślubna Fot. mamuta/pakamera.pl

Kartki ślubne - z modnym motywem

Kartki ślubne z monsterą to dowód na siłę trendu. Monstera zadomowiła się w naszych mieszkaniach pod postacią kwiatu doniczkowego, a następnie zaczęła się pojawiać jako dekor na przedmiotach codziennego użytku, tapetach, tekstyliach różnego rodzaju, a ostatnio nawet na płytkach ceramicznych, którymi wykańczamy ściany łazienki. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że ten popularny motyw zdobi również kartki ślubne. 

Ale trendy w dekorowaniu nie ograniczają się do jednej monstery. Chętnie wykorzystujemy brązową tekturę lub papier, które przewiązujemy zwykłym sznurkiem - nawiązujemy w ten sposób do ekologii i recyklingu, ponadto prostota czasem bywa najlepszym środkiem wyrazu. W dobie mody na minimalizm pojawiły się też skromne kartki ślubne, których jedyną dekoracją jest kolorowa lub monochromatyczna grafika. Może się to wydawać zaprzeczeniem idei ślubu i wesela, które - wydaje nam się - powinny być wystawne i bogato zdobione. Nie wszyscy jednak się z tym zgadzają - dla takich osób oszczędność formy jest równie wymowna, jak dla innych przepych.

Rustykalne wesele >>

Kartka ślubna :: RÓŻNE WZORY :: ludzikiKartka ślubna :: RÓŻNE WZORY :: ludziki Fot. kaktusia/pakamera.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.