Głośniki z gamy SYMFONISK - wspólny projekt IKEA i Sonos

IKEA znana jest z wprowadzania rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Jej wizytówką jest także charakterystyczne wzornictwo. Jeśli dodatkowo połączy się je z dźwiękiem i światłem, to powstają unikatowe produkty, z pomocą których można zbudować we wnętrzu odpowiedni nastrój. W kolekcji SYMFONIK IKEA, we współpracy z firmą Sonos, połączyła ze sobą te elementy i stworzyła innowacyjne przedmioty.

Głośniki od IKEA

IKEA to firma znana z projektowania przedmiotów, które mają ułatwiać codzienne życie. Jej oferta pełna jest sprytnych, niezwykle praktycznych rozwiązań, dostępnych dla wszystkich. Sukces projektów IKEA wynika w dużej mierze z przeprowadzanych przez firmę badań i wniosków, jakie z nich płyną. Ostatnio IKEA udowodniła jak ważne w życiu są dźwięki i zrobiła z tej wiedzy użytek - wraz z firmą Sonos, znaną z tworzenia doznań dla ludzkich uszu, stworzyła linię SYMFONISK. W jej skład wchodzą lampa stołowa i półka wyposażone w głośnik WIFI. Co ważne, oba produkty są kompatybilne z produktami firmy Sonos.

Dźwięk może wpływać na nasze życie na różne sposoby. Ten miły dla ucha potrafi wzmocnić lub poprawić nam nastrój, a ten głośny i ciężki do zniesienia może nam skutecznie popsuć humor. Najlepiej na ludzkie ucho działają dźwięki wysokiej jakości, którymi można cieszyć się w swoim pokoju, siedząc w wygodnym fotelu lub wylegując się na komfortowej kanapie. Właśnie te wnioski pomogły firmom IKEA i Sonos w tworzeniu linii produktów SYMFONISK.

Ta współpraca na każdym etapie opierała się na wspólnej pasji, wartościach i wiedzy naszych firm. Mamy świadomość, jak wielkie znaczenie odgrywają dźwięk oraz światło, pozytywnie wpływając na atmosferę w domu. Wierzymy także w siłę designu, mogącą realnie podnieść jakość codziennego życia

- tłumaczy Tad Toulis, wiceprezes ds. projektowania w firmie Sonos.

Nasz projekt musiał być w 100% zgodny z jakością, którą reprezentuje Sonos, bez żadnych kompromisów. Jednocześnie zależało nam na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce high-tech

- dodaje Iina Vuorivirta, jedna z projektantek głośników SYMFONISK w IKEA.

IKEA x SONOS - pierwsze produkty z gamy SYMFONISK 3IKEA x SONOS - pierwsze produkty z gamy SYMFONISK 3 Fot. Ikea

Głośniki z gamy SYMFONISK

Jednym z efektów współpracy IKEA i Sonos jest lampa stołowa SYMFONISK z głośnikiem WIFI, która łączy w sobie design z wysoką jakością dźwięku. Jej proste wzornictwo i neutralny kolor sprawiają, że produkt ten pasuje do wszystkich wnętrz, bez względu na styl w jakim zostały urządzone.

W serii znalazł się także głośnik WIFI, który może pełnić funkcję półki - można postawić go na nocnym stoliku lub zamontować na ścianie, bez szkody dla jakości dźwięku i komfortu użytkowania. Za ten produkt IKEA dostała nagrodę Red Dot Design Award. Konkurs ten jest jednym z największych międzynarodowych konkursów produktowych na świecie. W tym roku startowało w nim ponad 5,5 tyś. przedmiotów.

Zarówno lampa, jak i głośnik SYMFONISK zostały opracowane tak, by zapewniać wysokiej jakości dźwięk, a jednocześnie oszczędzać przestrzeń. Sama współpraca IKEA z Sonos jest etapem wieloletniego programu IKEA Smart Home, zapoczątkowanego w 2015 roku. Projekt rozpoczął się stworzeniem rozwiązania dla inteligentnego domu, jakim była lampa z ładowarką do smartfona oraz cała gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. Rok później w ofercie IKEA znalazł się inteligentny system TRADFRI - niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem przy pomocy smartfona, który pozwala m.in. na budzenie światłem, sterowanie pojedynczymi żarówkami czy tworzenie scen świetlnych i nastrojów.

Głośniki z gamy SYMFONISK - kiedy znajdą się w sklepach?

Inteligentny dom według IKEA nie jest tylko świątynią futurystycznych gadżetów. Zdaniem firmy, taki dom musi być pełen realnych rozwiązań, których celem jest poprawa codzienności, stworzenie lepszej atmosfery i uczynienie życia wygodniejszym. Doskonałym przykładem realizacji tej idei jest właśnie współpraca z firmą Sanos.

Nasi klienci otrzymają wysokiej jakości dźwięk w przystępnej cenie w połączeniu ze świetnym projektem, który mamy nadzieję trafi do domów wielu ludzi

- mówi Björn Block, odpowiedzialny za IKEA Home Smart.

IKEA x SONOS - pierwsze produkty z gamy SYMFONISK 3IKEA x SONOS - pierwsze produkty z gamy SYMFONISK 3 Fot. Ikea

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.