Trendy: styl Jungalow

Trendy w aranżowaniu wnętrz rzadko zostają z nami na dłużej - zwykle po kilku sezonach ustępują miejsca kolejnym. Czasem zdarza się jednak, że nowa moda powstaje na bazie poprzedniej - i czerpie z niej garściami wzbogacając ją o świeże detale. Można odnieść wrażenie, że styl Jungalow narodził się w podobnych okolicznościach. Czym zainspirowała się jego twórczyni?

Jungalow został stworzony przez Justinę Blakeney. To projektantka wnętrz i artystka amerykańskiego pochodzenia, autorka bloga The Jungalow i książki "The New Bohemians", w której odkrywa przed nami wnętrza 20 domów współczesnej bohemy na Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Te aranżacje są jak ich twórcy - oryginalne, bezkompromisowe, wyzwolone i wielobarwne. Aż nasuwa się myśl: tak powinni żyć artyści!

Justina postanowiła ująć ten żywioł w estetyczne ramy i nazwać go Jungalow, aby łatwiej dało się określić styl aranżacji nawiązujący do tych niezwykłych wnętrz. Czym się charakteryzuje? To połączenie folkloru, zieleni (pod postacią żywych roślin), naturalnych materiałów oraz stylu etno. Jungalow mógłby być traktowany jako synonim wolności, komfortu i... szczęścia - niczym nie zmąconego. Meble i dodatki, które składają się na styl Jungalow mają za zadanie wprowadzić do aranżacji ciepłą atmosferę dającą jednocześnie ukojenie i poczucie zadowolenia.

Czy Jungalow faktycznie ma coś wspólnego z dżunglą? Styl ten powinien obfitować w rośliny - więc pod tym względem można byłoby upatrywać pewnych nawiązań. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaki wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka ma obcowanie z naturą - dlatego też nie powinno jej zabraknąć we wnętrzach, w których stawiamy na dobre samopoczucie. Dzikość dżungli idzie w Jungalow w parze z naturalną kolorystyką nawiązującą do barw ziemi. Wisienką na tym aranżacyjnym torcie są motywy etniczne zaczerpnięte z różnych stron świata, które dodają całości niebanalnego charakteru.

Trendy: styl JungalowTrendy: styl Jungalow Fot.: Westwing