Pomysłowe dekoracje do domu

Oryginalne dekoracje do domu sprawiają, że nasza przestrzeń mieszkalna posiada swoją własną osobowość. Za pomocą niebanalnych i dobrze dobranych przedmiotów prezentujemy to, co nam się podoba, pokazujemy jaki jest nasz gust i czym się interesujemy. Stylowe wnętrza to bowiem nie tylko dobre jakościowo meble, harmonijna kolorystyka i solidne materiały wykończeniowe. Warto za pomocą dekoracji do domu przemycić w naszych aranżacjach cząstkę siebie.

Dekoracja domu - co jest modne?

Modne dekoracje do domu mogą odświeżyć wnętrze naszego salonu, sypialni czy gabinetu. To elementy, które w prosty sposób zmieniają przestrzeń, bez konieczności wykonywania remontu. Nie warto jednak ślepo podążać za trendami - wybierajmy tylko to, co nam się naprawdę podoba. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie przestrzenią z duszą.

Bieżące trendy we wnętrzach są bardzo zróżnicowane - każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym z hitów są dekoracje do domu z mosiądzu i starego złota. Bardzo popularny jest motyw, przypominający słońce z wypustkami - promieniami, który świetnie się prezentuje w odcieniach złota. Najczęściej słoneczny kształt tworzy oprawę luster, które dodają blasku salonowym lub sypialnianym wnętrzom.

Mosiężne lub złote dekoracje do domu stanowią bardzo trafione wykończenie najmodniejszych aranżacji. Jednym z przykładów mogą być wnętrza urządzone w stylu art deco, dla których bardzo naturalnym i pożądanym wykończeniem są złote i mosiężne dekoracje do domu. Tworzą zgrany zestaw z eleganckimi, komfortowymi wnętrzami, gdzie królują ciemne, głębokie barwy i luksusowe materiały.

Zaskakującym, ale trafionym połączeniem we wnętrzach jest zestawienie dekoracji do domu w odcieniach złota z delikatnymi kolorami. Na przykład z pastelami czy bielą lub kremem. Złoto ma swoją siłę i potężną dawkę energii, dlatego stanowi niebanalne i kontrastowe uzupełnienie stonowanych kolorystycznie przestrzeni. Dzięki temu nie wydają się one zbyt przesłodzone nawet wtedy, gdy pomieszczenia wypełnia cukierkowy róż. Mosiężne i złote dekoracje do domu to między innymi efektowne ramy luster, wazony, świeczniki, a także lampy i uchwyty do mebli.

Nowoczesne dekoracje do domu

Istotę nowoczesnych dekoracji do domu stanowi ich oryginalna forma. Wyróżniają się często prostym kształtem, który posiada swój znak szczególny - wygięty w nietypowy sposób wazon, zaskakujący kolorem świecznik. Warto jednak podkreślić, że nowoczesna dekoracja do domu niejedno ma imię. Zaskakujące, designerskie formy to jedna z jej odsłon. Sprawdzi się na przykład w minimalistycznych wnętrzach.

Ciekawą dekoracją do domu mogą być także nowoczesne panele dekoracyjne lub tapety. Czasem wystarczy odświeżyć jedną ścianę, aby całe pomieszczenie zyskało nowy wygląd. Ogromny wybór kolorów i wzorów tapet sprawia, że bez problemu stworzymy nowoczesną dekorację do domu.

Alternatywą dla nowoczesnych wnętrz, utrzymanych w duchu minimalistycznym są przestrzenie wypełnione naturalna zielenią. Modny styl urban jungle sprawia, że możemy poczuć się w zamkniętym pomieszczeniu jak w domowej dżungli. Żywe rośliny są zawsze świetną dekoracją do domu. Cieszą oko zielenią i poprawiają nasze samopoczucie. Jeśli nie znamy się na pielęgnacji roślin, możemy wybrać tapetę w liściaste wzory albo akwarelowy obraz na ścianę, prezentujący okazy z zielnika.

Dekoracja domu na wesele

Nie musimy wynajmować specjalnej ekipy eventowej, aby stworzyć udaną dekorację domu na wesele. Wystarczy kilka ozdobnych elementów i elegancka zastawa, aby nasze przyjęcie odniosło sukces. Możemy przygotować je we własnym stylu - takim, który jest nam najbliższy. Sprawdzone i pewne są dekoracje do domu na wesele w klasycznych, eleganckich barwach, np. połączenie kremu, granatu i złota. Możemy również postawić na czystą biel z uwzględnieniem modnych, miedzianych dekoracji do domu. Wazony i świeczniki w tym odcieniu stworzą zgrany zestaw ze sztućcami w tym kolorze. Wciąż niezwykle popularny styl boho to także trafiona propozycja na weselne przyjęcie. Duże bukiety żywych kwiatów, białe obrusy i babcine koronki będą doskonałą dekoracją domu na wesele.

Dekoracja do domu na eleganckie przyjęcieDekoracja do domu na eleganckie przyjęcie Fot. westwingnow.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA