Cotton balls w aranżacji wnętrz. Pomysły i inspiracje

Cotton balls, czyli świecące girlandy z bawełnianych kul, są jednym z modniejszych dodatków, które nie wychodzą z mody od paru lat. Można wykorzystywać je do dekoracji sypialni, pokoju dziecięcego, salonu, a nawet balkonu. Przedstawiamy nasze propozycje na zastosowanie girland cotton balls w aranżacji wnętrz.

Cotton balls: Allegro i inne strony internetowe

Moda na cotton balls przyszła do Polski z Azji i na dobre zadomowiła się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale też w kawiarniach i sklepach. Nic dziwnego – te kolorowe girlandy świetlne, wykonane z naturalnego materiału. nadają każdemu wnętrzu przytulnego i romantycznego charakteru.

Z pomocą cotton balls można stworzyć niepowtarzalny klimat w dowolnym pomieszczeniu, jednak najlepiej sprawdzą się w salonie lub innych pokojach służących do odpoczynku. Można powiesić je nad kominkiem lub ułożyć na komodzie, bo w ten sposób delikatnie doświetlą kącik relaksu. Dobrym pomysłem jest też włożenie girlandy do dużego, szklanego naczynia, aby stworzyć oryginalną lampkę.

Cotton balls śmiało można wprowadzić także do gabinetu i ozdobić nimi tablicę korkową lub regał z dokumentami. Warto też fantazyjnie porozkładać je na wolnej przestrzeni na biurku. Girlanda z święcących kul stanie się także piękną dekoracją ramy łóżka w sypialni, gdzie dodatkowo pomoże zbudować intymną atmosferę. Cotton balls przydadzą się również w łazience, w której stworzą idealny klimat do relaksującej kąpieli.

Girland cotton balls warto szukać na aukcjach internetowych, takich jak znane wszystkim Allegro. Znaleźć można tam całkiem spory wybór ciekawych łańcuchów świetlnych, we wszystkich możliwych kolorach. Najlepiej wybierać te w jasnych barwach, które lepiej emitują światło.

Cotton balls jako dekoracja szafkiCotton balls jako dekoracja szafki fot. TCHIBO

Cotton balls IKEA – idealne na taras i nie tylko

Cotton balls z powodzeniem można używać do dekoracji balkonu i tarasu. Najlepiej wyglądają zwisające niedbale z dachu lub owinięte wokół balustrad i filarów, jednak sprawdzą się także rozrzucone na stole lub powieszone na drzewie czy krzewie.

Co ważne, nie wszystkie łańcuchy świetlne nadają się do użytku zewnętrznego, dlatego warto szukać rodzajów cotton balls, które są do tego przeznaczone. Takie znaleźć możesz chociażby w sklepach IKEA, jednak tego typu cotton balls dostępne są w ofertach wielu sklepów z dodatkami do wnętrz.

Girlanda na balkon i tarasGirlanda na balkon i taras fot. IKEA

Cotton balls: jak zrobić?

Cotton balls można dostać w wielu sklepach, jednak ich własnoręczne wykonanie może okazać się świetną zabawą. Piękna girlanda ze stworzonych przez siebie kul świetlnych nie tylko stworzy w waszym mieszkaniu niepowtarzalny klimat, ale przede wszystkim da wam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Cotton balls zrobione samodzielnie mogą stać się waszą dumą, którą warto chwalić się przed swoimi gośćmi.

Do wykonania cotton balls potrzebnych jest kilka elementów, w tym:

 • światełka LED (najlepiej z jasnym kablem),
 • kordonek w wybranych kolorach,
 • balony,
 • pompka do balonów,
 • dwie miseczki,
 • przezroczysty klej do drewna,
 • woda,
 • nożyczki,
 • klamerki,
 • łyżka,
 • szpilka,
 • rękawice ochronne.

Tworzenie własnego łańcucha cotton balls trzeba rozpocząć od nadmuchania balonów z pomocą pompki do tego momentu, aż uzyskają kształt najbardziej przypominający kulę (mniej-więcej do 2/3 objętości). Nadmuchane balony staną się formą do nadania kształtu i odpowiedniego rozmiaru kulom.

Następnie należy wlać klej do jednej z misek i dokładnie zmoczyć w nim kordonek. Tak przygotowanym kordonkiem owija się balonik i pozostawia go do wyschnięcia (najlepiej zawiesić go, przypinając klamerką) na 1-2 dni, aż nitka będzie całkowicie sucha. W ten sposób wykonuje się wszystkie kule, a gdy nitki powysychają nadchodzi czas na przebijanie balonów szpilką.

Balony, wraz z uchodzącym powietrzem, będą stopniowo odklejać się od kul. Jeśli w ich środku zostaną kawałki gumy, można wyjąć je długą wykałaczką, szydełkiem lub patyczkiem do szaszłyków. Gotowe kule cotton balls powinny być lekkie, ale jednocześnie sztywne. Co więcej, ich poszczególne nitki powinny być dobrze ze sobą sklejone, a więc żadna nie może odstawać, ani się przesuwać.

Po przygotowaniu kul nadchodzi czas na nakładanie lampek do swoich cotton balls. Jeśli otwory są za małe, można powiększyć je nożyczkami, a jeśli za duże, wystarczy przykleić lampki klejem na gorąco. Po zamocowaniu wszystkich kul na girlandzie, cotton balls są gotowe do zawieszenia w przeznaczonym na nie miejscu.

Jak widać, własnoręczne stworzenie girlandy cotton balls nie jest zbyt trudnym zadaniem. Może jednak być świetną zabawą, której efekt cieszyć będzie wasze oczy przez długi czas.

Delikatne cotton ballsDelikatne cotton balls fot. Tchibo

Więcej o: