Ramki na zdjęcia i pamiątki - stwórz domowy kącik wspomnień

Ramki na zdjęcia to dekoracja domu, która pomaga nam zachować najpiękniejsze wspomnienia. To fotografie ślubne, portrety dzieci, radosne chwile z przyjaciółmi uwiecznione za pomocą aparatu. Ramki na zdjęcia mogą też służyć przechowywaniu pamiątek - pocztówka z dalekiej podróży, samodzielnie wykonany szkic, liścik miłosny z czasów licealnych. Czasem warto wyjąć z szuflady takie skarby. Podpowiadamy, jak je wyeksponować za pomocą ramki na zdjęcia.

Ramka na zdjęcia i pamiątki

Ramki na zdjęcia i pamiątki sprawiają, że mamy na oku to, co naprawdę ważne. Możemy w nich umieścić wszystko, co jest nam bliskie, o czym chcemy zawsze pamiętać. Portrety ukochanych osób, zabawne ujęcia zwierząt, ważne dla nas sentencje – ramki na zdjęcia pomieszczą wszystkie emocje. Możemy stworzyć domową galerię, gdzie znajdą się nonszalancko dobrane ramki na zdjęcia o różnych kształtach i kolorach albo symetryczny układ pionów i poziomów z wykorzystaniem ramek na zdjęcia o identycznych kolorach i kształtach. Możemy zawiesić je w salonie lub przedpokoju, aby witały nas od wejścia. Ramki na zdjęcia umieszczone na komodzie w pokoju dziennym, będą pełniły funkcję reprezentacyjną – na pewno każdy z naszych gości zajrzy do nich w pierwszej kolejności. W sypialni możemy powiesić zdjęcia, które chcemy mieć tylko dla siebie. Ramki na zdjęcia zarówno w formie stojącej, jak również te, które zdobią nasze ściany, są ciekawą i, przede wszystkim, spersonalizowaną dekoracją naszego domowego królestwa.

Ramki na zdjęcia na ścianę do salonu

Ramki na zdjęcia na ścianę do salonu mogą być świetną ozdobą pod warunkiem, że dobrze je dopasujemy do stylu wnętrza. Czarne – dodadzą charakteru, będą mocnym akcentem szczególnie na jasnym tle. Ciemne ramki na zdjęcia będą pasowały zarówno do loftowej ściany z cegieł, jak również do stonowanego wnętrza w bielach i szarościach. W tym drugim przypadku czarne ramki na zdjęcia dodadzą wyrazu i dobrze zgrają się z innymi ciemnymi elementami, takimi jak lampa, poduszki czy zegar. Warto umieścić je tam, gdzie aranżacji brakuje kropki nad i.

Białe ramki na zdjęcia będą wyglądały romantycznie i subtelnie. Świetnie zaprezentują się na szarej ścianie. Możemy wybrać gotowy, łączony zestaw kilku oprawek, który zazwyczaj wystarczy zawiesić na jednym lub dwóch gwoździach. Ramki na zdjęcia z przecieranego drewna w rustykalnym stylu będą pasowały do prowansalskich wnętrz – takie drobiazgi stwarzają prawdziwy, domowy klimat. Warto pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością i rozmiarami, jeśli nasz salon nie jest zbyt przestronny – taka dekoracja może działać przytłaczająco w niewielkim pomieszczeniu.

Ramki na zdjęcia w salonieRamki na zdjęcia w salonie LARECO

Ramki na zdjęcia Ikea - domowa galeria

Ramki ścienne Ikea, wykonane z różnych materiałów w mniej lub bardziej klasycznym wydaniu, to dobry punkt wyjścia do tego, aby stworzyć domową galerię. Możemy od razu kupić zestaw ośmiu oprawek albo skompletować zbiór w artystycznym klimacie, składający się z różnych ramek na zdjęcia – każdej w swoim stylu. Klasyczna czerń lub biel, elegancka miedź, a może głębokie bordo z połyskiem? Ramki na zdjęcia Ikea to przekrój stylów do każdego rodzaju wnętrza. Znajdzie się nawet biała, owalna forma, wykończona na brzegach subtelnym ornamentem, która nada romantyczny charakter naszej domowej galerii.

Ramki na zdjęcia Allegro - stwórz ciekawą dekorację

Wśród propozycji ramek na zdjęcia Allegro, znajdziemy duży wybór zestawów o pokaźnych rozmiarach, zawierających np. 28 zdjęć. Multirama w rozmiarze XXL pozwala zagospodarować dużą część ściany za pomocą naszych pamiątek. Może to być dobre rozwiązanie, gdy mamy pustą, dużą ścianę, na którą nie mamy pomysłu. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sporej przestrzeni i takich niezagospodarowanych miejsc jest więcej, możemy stworzyć kilka zestawów tematycznych – w jednym pomieszczeniu same wspomnienia z wakacjami, w innym – rodzinne sesje. Ramki na zdjęcia XXL będą przydatne, gdy okaże się, że mamy w domu małego artystę – warto wyeksponować w ten sposób prace dziecka, na pewno poczuje się w ten sposób docenione i zmotywowane.

Ramki w sypialniRamki w sypialni LIVING HOME

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.