Jednorożec - modny wzór dekoracyjny

Jednorożec to mityczne zwierzę, w którego istnienie chciałoby wierzyć wielu z nas. Za tymi stworzeniami przepadają przede wszystkim dzieci, jednak i dorośli coraz częściej doceniają jego piękno. Widać to chociażby we wnętrzach, w których coraz częściej jednorożec pojawia się na tkaninach oraz w innych elementach dekoracyjnych.

Modne tapety: jednorożce, jako ozdoba ścian pokoju dziecięcego

Jednorożec jest stworzeniem mitycznym, pojawiającym się w wielu legendach. Fascynacja nim trwa od starożytności, choć w poszczególnych epokach jego postać i przypisywane moce ulegały zmianom. Obecnie jednorożce kojarzone są raczej ze słodkimi konikami, które zdobią wiele przedmiotów codziennego użytku, szczególnie tych przeznaczonych dla dzieci. Coraz częściej jednorożec pojawia się także we wnętrzach osób, które przedszkolne lata mają już bardzo dawno za sobą.

Jednorożec jako wzór dekoracyjny zdobić może, między innymi, ściany pokoju dziecięcego. Występuje jako motyw przewodni wielu tapet i fototapet. Najładniej i najbardziej bajkowo wyglądają tapety w drobne jednorożce, tworzące wspólnie ciekawą mozaikę. Jednorożec zdobiący ściany pokoju dziecięcego, na tapecie lub fototapecie, pobudza kreatywność najmłodszych i czyni pomieszczenie przytulnym oraz bajkowym.

Poduszka-jednorożec – bajkowy element dekoracyjny

Ozdobne poduszki to elementy dekoracyjne, dzięki którym najłatwiej można odmienić wnętrze lub nadać mu nowego charakteru. Dopasowywać trzeba je do stylu i charakteru wnętrza, jednak przy ich wyborze warto też kierować się swoim gustem.

Poduszki dekoracyjne mogą przybierać różne formy, także te bardziej bajkowe i awangardowe, różniące się od klasycznych, kwadratowych poduch. Każdy miłośnik jednorożców powinien dać wyraz swojej miłości także przez wprowadzenie do swojego wnętrza poduszki w kształcie tego stworzenia. Popularność wzorów przedstawiających jednorożca sprawia, że dekoracje nawiązujące do tego motywu znaleźć można w zasadzie wszędzie.

Jeśli nie jesteście przekonani o tym, czy poduszka w kształcie jednorożca jest propozycją dla was, możecie postawić na nieco bardziej klasyczne rozwiązanie, jakim jest wybór poszewki dekoracyjnej we wzór jednorożca.

Jednorożec: rysunek i plakat jako ozdoba ściany

Dobrym pomysłem na wprowadzenie do wnętrza motywu jednorożca jest zainwestowanie w ładny plakat lub rysunek, który przedstawia tę bajkową istotę. Rysunki jednorożców, oprawione w ozdobną ramę, mogą być piękną dekoracją dziecięcego pokoju. Te w miej kreskówkowej formie sprawdzą się także we wnętrzach, w których przebywają dorośli. W końcu wzór jednorożca wcale nie musi być infantylny – wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie narysowany. Dlatego, jeśli marzycie o tym, by w waszym pokoju zamieszkał jednorożec, nic nie powinno stać wam na przeszkodzie.

Ciekawą propozycją są także innego rodzaju ścienne ozdoby z motywem jednorożca, takie jak trójwymiarowe, geometryczne rzeźby. Takie elementy świetnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, choć przeznaczone są raczej dla odważnych osób.

Geometryczna rzeźba ścienna w formie jednorożcaGeometryczna rzeźba ścienna w formie jednorożca fot. Bonami

Kubek-jednorożec – zabawny element zastawy stołowej

Poza poduszkami-jednorożcami, innymi przedmiotami w kształcie jednorożca, które znaleźć można w asortymencie wielu sklepów, są kubki-jednorożce. Motyw jednorożca coraz częściej pojawia się na ceramice, dlatego bez problemu znajdziecie takie elementy zastawy, które trafią w wasz gust.

Poza kubkami, motyw jednorożca przewija się także na talerzach i miskach. Wbrew pozorom, takie przedmioty nie są przeznaczone tylko dla dzieci – z łatwością znajdziecie zastawę w jednorożce w rozmiarach odpowiednich dla starszych miłośników tych stworzeń!

Dmuchany jednorożec: gwarancja wesołej zabawy

Od jakiegoś czasu w sezonie wakacyjnym popularne stają się dmuchańce w najróżniejszych kształtach, które można wykorzystywać podczas zabawy w basenie czy jeziorze. Do tych najchętniej kupowanych należy właśnie dmuchany jednorożec. Tego typu zabawki do wody znaleźć można w przeróżnych formach – dmuchany jednorożec może być zarówno kołem do pływania, jak i materacem. Najbardziej pożądane są te drugie, w jak największych rozmiarach.

Dmuchany jednorożec to akcesorium, o którym nie można zapomnieć podczas pakowania się na wakacyjny wyjazd. Dzięki niemu nie tylko miło spędzicie czas w wodzie, ale też wzbudzicie całkiem duże zainteresowanie. W końcu, kto nie chciałby posiadać własnego jednorożca?

Dekoracja świetlna w kształcie jednorożcaDekoracja świetlna w kształcie jednorożca fot. Little Lights/Pakamera

Więcej o: