Lustro stojące: do sypialni i nie tylko!

Lustro stojące jest praktycznym dodatkiem, który może też pełnić we wnętrzu rolę dekoracji. Co więcej, stojące lustro, odpowiednio umiejscowione, optycznie powiększy każde pomieszczenie. Sprawdźcie, kiedy warto zdecydować się na lustro stojące.

Wysokie lustro stojące – funkcjonalne lustro do sypialni i garderoby

Wysokie lustro stojące to najwygodniejszy rodzaj lustra jaki można wprowadzić do wnętrza. Ze względu na jego rozmiary, przydaje się chociażby podczas mierzenia ubrań i wybierania codziennych stylizacji – każdy domownik bez problemu przejrzy się w nim w całości. Jeśli dodatkowo takie stojące lustro jest ozdobne i designerskie, to może być piękną dekoracją sypialni, przedpokoju czy garderoby.

Lustra stojące mogą mieć różne kształty i formy. Poszczególne modele różnią się między sobą także sposobem w jaki można je ustawiać. Jeśli macie wystarczająco dużo miejsca, warto zdecydować się na lustro stojące na nóżkach lub takie wyposażone w specjalne podpórki. Są one najbardziej efektowne i praktyczne – można dowolnie je przestawiać i przesuwać, a niektóre modele można także ustawiać pod odpowiednim kątem tak, aby jak najlepiej widoczna była w nim cała sylwetka.

Wysokie lustro stojące bez nóżek może być równie efektowne, co opisywane wyżej, jednak sposób jego ulokowania jest już mniej elastyczny – tego typu lustro można powiesić na ścianie lub je o nią oprzeć. Jeśli zdecydujecie się na tę opcję, wybierzcie stojące lustro, które jest smukłe i wysokie. Pamiętajcie też, by ustawić je w ten sposób, aby nie odbijały się w nim mniej efektowne elementy pomieszczenia.

Wysokie lustro stojące sprawdzi się przede wszystkim w sypialni i garderobie. Jeśli metraż tego pomieszczenia na to pozwala, można także powiesić je na ścianie w przedpokoju.

Lustro stojące idealne do wnętrz w stylu bohoLustro stojące idealne do wnętrz w stylu boho fot. Westwing Now

Lustro stojące: białe, czy w ozdobnej ramie?

Lustro stojące powinno być zarówno funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, jak i dopasowane swoją estetyką do stylu i kolorystyki danego wnętrza. Za najbardziej uniwersalne uznaje się stojące lustro w kolorze białym. W zależności od waszych upodobań, możecie wybierać między białymi lustrami w ramie drewnianej lub metalowej. Te pierwsze będą wyglądać dobrze w każdym wnętrzu, jednak najlepiej odnajdą się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim i rustykalnym. Z kolei lustro stojące w cienkiej, metalowej ramie jest wręcz idealne do wnętrza industrialnego i loftowego.

Białe lustro stojące jest wyborem bezpiecznym, odpowiednim do pomieszczeń, w których jest już wystarczająco dużo ozdób, kolorów i dodatków o nietypowych formach. Jednak, jeśli szukacie stojącego lustra do prostego, raczej minimalistycznego wnętrza, warto zdecydować się na takie o bardziej ozdobnej, wręcz designerskiej ramie lub formie. Taki element nada pokojowi charakteru oraz stanie się jego dekoracją.

Lustro stojące JYSK czy lustro stojące IKEA: które wybrać?

Lustro stojące to element wyposażenia wnętrz, który znaleźć można w ofertach wielu sklepów. Do najchętniej wybieranych należą lustra z sieci IKEA i JYSK. W sklepach obu sieci znaleźć można szeroki wybór ciekawych luster stojących. Jeśli szukacie bardziej klasycznych i prostych luster, powinniście zapoznać się z ofertą JYSK. W sklepach IKEA znajdziecie natomiast wiele ciekawych propozycji, takich jak lustro stojące wyposażone w wieszaki na ubrania, które mogą stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Bez względu na to, które lustro stojące wybierzecie pamiętajcie o tym, by je właściwie ustawić. Dobrze umiejscowione lustro nie tylko będzie lepiej widoczne i wygodniejsze w użytkowaniu, ale optycznie powiększy wnętrze i wyeksponuje to, co w nim najlepsze.

Proste lustro w srebrnej ramieProste lustro w srebrnej ramie fot. JYSK

Więcej o: