Plakaty i grafiki na ścianę - dekoracja z duszą

Plakaty i grafiki na ścianę tworzą niepowtarzalny nastrój wnętrza. Dzięki nim przestrzeń salonu, sypialni czy przedpokoju przestaje być anonimowa i nabiera swoistego charakteru. Warto wybrać plakaty i grafiki na ścianę, które stworzą przytulny klimat z artystyczną nutką. Czarno-białe? Kubistyczne? A może wielobarwne, pełne optymizmu? Podpowiadamy, jakie plakaty i grafiki na ścianę warto wybrać.

Plakaty i grafiki na ścianę - spersonalizowane wnętrze

Dekoracje ścienne, takie jak grafiki na ścianę, plakaty lub obrazy sprawiają, że wnętrze nabiera życia. Zawieszone w salonie, zdradzają upodobania estetyczne właściciela domu, podkreślają styl, w jakim została zaaranżowana przestrzeń. Poszukując odpowiedniej grafiki na ścianę, możemy obrać kilka różnych dróg. Oryginalne prace artystyczne kupimy w galerii lub na aukcjach sztuki. Tego typu dzieła mają oczywiście największą wartość i z całą pewnością warto mieć w swoich zbiorach choćby jedną perełkę, podpisaną przez autora - kto wie, czy z czasem nie podwoi swojej wartości? Jeśli jednak szukamy tańszego rozwiązania, pomocny będzie oczywiście internet. Zróżnicowane pod względem stylu i kolorystyki grafiki na ścianę i obrazy znajdziemy m.in. w galeriach oraz sklepach internetowych, które oferują ręcznie wykonane prace wielu autorów, związane z wystrojem i dekoracją wnętrz. Możemy w ten sposób nabyć odręczne szkice, grafiki, fotografie i plakaty drukowane. Zdecydujmy, jaka forma będzie najlepiej pasować do wystroju naszego domowego wnętrza.

Grafiki na ścianę w wersji czarno-białejGrafiki na ścianę w wersji czarno-białej Fot. desenio.pl

Nowoczesna grafika na ścianę

Grafiki na ścianę w nowoczesnym stylu podkreślą charakter minimalistycznych wnętrz. Abstrakcyjne formy stworzą zgrany duet z surowymi, zgeometryzowanymi kształtami mebli. Jeśli jednak bliższe nam są formy przedstawiające, możemy wybrać grafikę na ścianę, ukazującą sylwetki w uproszczonej formie albo współczesny portret kobiety lub mężczyzny. Nowoczesne grafiki na ścianę sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Warto umieścić je nie tylko w salonie. Taki element dekoracyjny świetnie sprawdzi się np. w przedpokoju - będzie godnie reprezentował nasz dom czy mieszkanie.

Plakaty, obrazy i grafiki na ścianę - jaki format wybrać?

Wybierając grafiki na ścianę, warto mieć na uwadze metraż naszej przestrzeni mieszkalnej. W przypadku dużego salonu możemy sobie pozwolić na dowolną dekorację - świetnie zaprezentuje się w niej wielkie płótno obrazu lub bogata kolekcja fotografii. Stwórzmy domową galerię na jednej ze ścian - będziemy mogli umieścić tam wszystko to, co nas zainspiruje - plakaty, obrazy, pamiątki przywiezione z dalekiej podróży czy grafiki na ścianę. Nieco inaczej wygląda kwestia niewielkiej przestrzeni - nie możemy przesadzić z dekoracją! Do małego salonu lepiej wybrać grafiki na ścianę w małym formacie, oprawione w wąskie ramy lub samo szkło. Nie sprawdzą się dekoracyjne złocenia i bogate rzeźbienia.

Kontrastowe czarno-białe grafiki na ścianę

Fani kontrastów mogą zdecydować się na czarno-białe grafiki na ścianę. Nawet niewielka kolekcja stworzy bardzo stylową dekorację każdego pomieszczenia. Dodatkową zaletą czarno-białych grafik na ścianę jest fakt, że pasują do każdej wersji kolorystycznej wystroju wnętrza. Jeśli z czasem zechcemy zmienić kolor ścian lub mebli, dekoracja będzie nadal aktualna. Tworząc mini - galerię, możemy zestawić grafiki z czarno-białymi fotografiami. Taki duet świetnie zaprezentuje się na białej lub czarnej ścianie.

Więcej o: