Zasłony turkusowe - dekoracja w kolorze Błękitnej Laguny

Zasłony turkusowe to dekoracja okien, która idealnie pasuje do letniego wystroju naszych mieszkań i domów. Piękny, głęboki kolor Błękitnej Laguny przywróci wspomnienia wakacyjnych podróży i niezapomnianych chwil relaksu nad brzegiem morza. Podpowiadamy, jakie zasłony turkusowe sprawdzą się w wystroju czterech różnych pomieszczeń.

Zasłony turkusowo brązowe do salonu

Barwne zasłony turkusowe potrafią ożywić wnętrze, któremu brakuje koloru oraz ciekawej dekoracji. Do wyboru mamy wiele różnych odcieni. Możemy postawić na żywy, nasycony kolor, zdecydować się na pastelowe turkusy w delikatnej odsłonie albo wybrać zgaszoną barwę w połyskującej wersji materiału. Jeśli intensywny kolor wydaje nam się mało eleganckim rozwiązaniem do salonowego wnętrza, możemy postawić na ciemne zasłony turkusowe. Głębokie odcienie świetnie prezentują się na miękkich, eleganckich tkaninach, takich jak welur czy aksamit. Fani wzorów mogą zdecydować się na połączenie dwóch kolorów. W klasycznym wnętrzu sprawdzą się np. zasłony turkusowo-brązowe lub turkusowo-szare.

Zasłony zaciemniająceZasłony zaciemniające Fot. dalamand.pl

Zasłony turkusowe do sypialni - zasłony na przelotkach

Sypialnia to miejsce, w którym powinna panować błoga, spokojna atmosfera. Zasłony turkusowe wydają się wprost stworzone do tego, aby stworzyć przytulny, harmonijny nastrój. Odcienie błękitu i zieleni mają działanie kojące dla naszych zmysłów, sprawiają, że możemy w pełni się zrelaksować. Turkusowe zasłony sprawdzą się w jasnej sypialni - stworzą zgrany duet z białą, drewnianą podłogą i białymi ścianami. Mogą być jedynym elementem o mocnym, nasyconym kolorze, który przykuwa wzrok i stanowi przeciwwagę dla pastelowych, delikatnych odcieni i gołębich szarości. Do sypialni najlepsze będą zasłony turkusowe zaciemniające, które oprócz funkcji dekoracyjnej, zapewnią odpowiednią przesłonę. Jednym z lepszych materiałów, chroniących pomieszczenie przed światłem jest blackout - kryjąca, matowa tkanina. Warto też rozważyć wybór praktycznej, gotowej zasłony turkusowej na przelotkach, którą bez trudu rozwiesimy w sypialnianym oknie.

Turkusowe zasłony do kuchni

Efektowne, turkusowe zasłony sprawdzą się także w kuchni. Pastelowy odcień stworzy subtelny, romantyczny nastrój, a chłodny turkusowy kolor w zestawieniu z bielą mebli zapewni świeży, nowoczesny wygląd i poczucie czystości. Jeśli zależy nam na większej dawce światła słonecznego, możemy wybrać zasłony turkusowe półprzezroczyste, które stworzą delikatną przesłonę okna, służącą raczej dekoracji niż zaciemnieniu pomieszczenia.

Zasłony turkusowe w gwiazdki  do pokoju dziecięcego

Gwiazdki, kropki, listki, paski, łezki - zasłony turkusowe mogą zachwycić nas różnymi wzorami. Będą piękną ozdobą pokoju dziecięcego i na pewno przypadną do gustu wszystkim maluchom. Zasłony turkusowe mogą być dobrą alternatywą dla pastelowych błękitów. Stworzą przytulną atmosferę i wprowadzą element mocniejszego koloru do pokoju dziecka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.