Lustro stojące w ozdobnej ramie: dla małej i dużej księżniczki

Lustro stojące to element, który nie należy do podstawowego wyposażenia mieszkania, jednak nie da się ukryć, że to bardzo funkcjonalny dodatek. Jeśli dodatkowo wybierzemy lustro stojące w ozdobnej ramie, może być piękną dekoracją wnętrza. Szczególnie efektowne są lustra w ramach rodem z pałacowych komnat, które nadają aranżacji luksusowego charakteru.

Lustro stojące: małe, czy duże?

Lustro stojące to dodatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie chodzi nam tu, wbrew pozorom, o kwestie finansowe (takie lustra można znaleźć w bardzo okazyjnych cenach), a raczej o brak wystarczającej ilości miejsca. Klasyczne, duże lustra stojące, aby spełniały swoje funkcje, muszą mieć dookoła na tyle dużo przestrzeni, aby można się było w nich wygodnie przeglądać. Co więcej, te w ozdobnych ramach powinny być też wystarczająco dobrze wyeksponowane, aby przyciągały wzrok zarówno domowników, jak i ich gości.

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na duże lustro stojące, mamy na szczęście inne możliwości – w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć lustra stojące w mniejszych rozmiarach. Warto postawić na małe lustro stojące w ozdobnej ramie, idealne do wykonywania codziennego makijażu. Takie lustro jest poręczne i funkcjonalne, a odpowiednio umiejscowione może także zdobić swoje otoczenie.

Lustro stojące do łazienki: powiew luksusu

Lustro stojące w ozdobnej ramie może sprawdzić się także w łazience. Warunek jest jednak jeden – łazienka musi mieć dość duży metraż. Duże lustro stojące najlepiej będzie wyglądać w łazience zaaranżowanej na luksusowy pokój kąpielowy. Świetnie sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w stylu glamour, pełnym przepychu i ozdobnych bibelotów. Trzeba jednak pamiętać, że tak duże lustro w łazience może być dość uciążliwe w czyszczeniu ze względu na dużą wilgoć panującą w pomieszczeniu i parę, która unosi się często w powietrzu.

Eleganckie lustra stojąceEleganckie lustra stojące fot. Westwing Now

Mosiężne lustro stojące: dodatek dla prawdziwej księżniczki

Najbardziej okazałe i efektowne jest z pewnością lustro stojące w mosiężnej ramie. Takie lustro od razu przywodzi na myśl komnatę księżniczki, dlatego spodoba się wszystkim miłośniczkom stylu pałacowego. Z drugiej strony, takie lustro można też wprowadzić do wnętrza na zasadzie kontrastu, przełamując aranżację w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Jednak w tym przypadku warto ostrożnie podejść do wyboru lustra i nie przesadzić z ilością ozdób na jego ramie.

Lustro stojące: drewniana rama w ozdobnym stylu

Lustro stojące, aby mogło być uważane za efektowne, wcale nie musi posiadać ramy z mosiądzu. W ofertach sklepów z wyposażeniem wnętrz znajdziecie też piękne lustra stojące w drewnianych ramach. Takie lustra są dekoracją same w sobie, a do tego ich styl jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz.

Lustro stojące dla dziewczynki – jakie wybrać?

Lustro stojące może też sprawdzić się w pokoju dziecięcym należącym do dziewczynki. W zależności od upodobań małej strojnisi, można zdecydować się zarówno na duże lustro w ozdobnej ramie, w którym będzie mogła przeglądać się podczas zabaw w przebieranki, jak i to mniejsze, o charakterze bardziej dekoracyjnym.

Bez względu na to, które lustro stojące wybierzecie powinniście zadbać o to, by pasowało do wystroju całego wnętrza, a jednocześnie było ulokowane w ten sposób, by nie stwarzało żadnego zagrożenia dla dziecka.

Ozdobne lustro stojące w metalowej ramieOzdobne lustro stojące w metalowej ramie fot. IKEA

Więcej o: