Narzuta na kanapę: kiedy się przydaje?

Narzuta na kanapę to bardzo przydatny dodatek, dzięki któremu możemy nie tylko odmienić charakter wnętrza, ale też przykryć nadgryziony już zębem czasu element kompletu wypoczynkowego. Narzuta na kanapę sprawdzi się też w tych pomieszczeniach, w których ten mebel służy za łóżko.

Narzuta na kanapę: dwustronna, czy jednostronna?

Narzuta na kanapę to rodzaj tekstyliów, który można wykorzystać w różnych celach. Jej najważniejszą funkcją jest ta ochronna – położona na kanapie może niejednokrotnie uratować mebel przed zaplamieniem i zniszczeniem. Jednak to nie wszystko! Dzięki dobrze dobranej narzucie można zupełnie odmienić wygląd starej kanapy.

Narzutę na kanapę można kupić nie tylko w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, ale też w różnych wersjach. Dość popularną opcją są narzuty dwustronne, które dają dość duże możliwości aranżacyjne. Zazwyczaj dwustronne narzuty na każdej ze stron mają inny kolor. Czasem różnią się też wzorem. Decydując się na taką narzutę mamy więc możliwość dowolnego zmieniania kolorystyki kanapy, bez konieczności wydawania pieniędzy na nowy model.

Narzuta na kanapę doskonale chroni mebelNarzuta na kanapę doskonale chroni mebel fot. Fabryka Form

Narzuta na kanapę dwuosobową: jak dobrać?

Aby narzuta na kanapę zdobiła wnętrze, musi być dobrze dopasowana do jego stylu i do samego mebla. Najczęściej kupowane są narzuty na kanapy dwuosobowe, które spotkać można w wielu polskich domach i mieszkaniach. Jeśli i wy szukacie takiej narzuty, powinniście dobrze zmierzyć waszą kanapę i dopasować narzutę względem jej rozmiarów. To bardzo ważne – zarówno zbyt duża, jak i za mała narzuta na kanapę sprawi, że korzystanie z tego mebla nie będzie komfortowe. Co więcej, niedopasowana narzuta nie wygląda zbyt estetycznie i może niekorzystnie wpłynąć na ogólną aranżację wnętrza.

Narzuta na kanapę narożną: jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Choć kanapy narożne należą do najwygodniejszych i najmodniejszych mebli, to jednak są one dość trudne w aranżacji. Poza tym, że potrzebują odpowiedniej ilości miejsca, to jeszcze trudno znaleźć do nich odpowiednią narzutę. W sklepach dostępne są specjalne pokrowce, najczęściej szyte na wymiar, które mogą świetnie zastąpić klasyczną narzutę. Innym rozwiązaniem jest kupno dwóch różnych narzut i odpowiednie ułożenie ich na narożniku, jednak ta opcja nie jest przesadnie funkcjonalna (takie narzuty często zsuwają się z kanapy i burzą cały efekt aranżacyjny).

Narzuta może uzupełniać stylistykę wnętrzaNarzuta może uzupełniać stylistykę wnętrza fot. Westwing Now

Narzuta na kanapę dla dziecka: narzuta na kanapę z gumką i inne

Kanapa to mebel, który często stoi w pokoju dziecka, szczególnie tego starszego. To element wielofunkcyjny, doskonale sprawdzający się w pomieszczeniu pełniącym kilka ról jednocześnie. W pokoju dziecka narzuta na kanapę to podstawa! Dzięki niej można zachować mebel w dobrym stanie a jednocześnie nadać wnętrzu charakter.

W pokoju dziecka warto zadbać o narzutę na kanapę, która będzie wygodna w użytkowaniu. Takim przykładem może być narzuta z gumką, częściej zwana pokrowcem. Idealnie dopasowuje się ona do mebla, jednak trzeba kupić tę idealnie dopasowaną do wielkości kanapy. Taka narzuta na kanapę nie zsuwa się, przez co zapewnia dziecku maksymalny komfort i nie wymaga ciągłego, uciążliwego poprawiania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA