Okleina na meble - odmień wygląd mebli

Ciekawa okleina na meble sprawdzi się idealnie w naszym domu, gdy chcemy odnowić stary mebel. Często wymiana całego wyposażenia pokoju nie jest konieczna - wystarczy odnowić samą powierzchnię frontów. Okleina na meble dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, które pomogą nam stworzyć upragniony nastrój we wnętrzu. Podpowiadamy, które z nich warto wybrać.

Jak wybierać okleinę na meble

Dobrze dobrana okleina na meble może z powodzeniem odświeżyć wygląd komody, szafy, łóżka czy drzwi. Niektóre stare meble mają swój szczególny urok - mimo zniszczeń, zachwycają nas wciąż ciekawym kształtem i dlatego ciężko nam się z nimi rozstać. Wówczas warto wybrać odpowiednią okleinę na meble, która sprawi, że nasz ulubiony mebel zyska drugą młodość.

Wybór wzorów jest ogromny. Możemy np. zdecydować się na okleinę imitującą wybrany materiał - drewno, kamień, marmur, cegłę. Efekty mogą być zaskakujące i bardzo zabawne - wystarczy wyobrazić sobie szafkę z cegieł. Wykonane w bardzo dużej rozdzielczości zdjęcia, zdobiące okleiny na meble dają często ciekawy efekt przestrzenny 3 D. Stos kamieni lub desek, pejzaż z drzewami albo widok morza tworzą odrębny świat, który przyciąga nasz wzrok, tworząc ciekawe iluzje optyczne.

Możemy również zdecydować się na płaski wzór albo jednolity kolor okleiny na meble. Warto odpowiednio dopasować ją do stylu pomieszczenia. Jasne barwy oraz imitacja naturalnych materiałów sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich, duże wzory w pastelowych kolorach idealnie wpiszą się w przestrzeń nawiązującą do stylu retro. W minimalistycznych pomieszczeniach najlepiej zaprezentuje się okleina na meble jednokolorowa, np. biała lub szara. Efektownie i nowocześnie będą wyglądać także geometryczne wzory.

Okleina na meble biało czarna

Czarno-biała okleina na meble stworzy oryginalną, kontrastową przestrzeń. W zależności od tego, jaki wzór wybierzemy, uzyskamy efekt nowoczesny lub bardziej klasyczny. Ciekawym motywem może być wzór, który znajduje się na pograniczu tych dwóch stylów. Okleina na meble w czarno-białe kwiaty, przypominająca ludową wycinankę, może stworzyć intrygującą dekorację wielu różnych wnętrz. Oryginalny wzór ożywi nieco zachowawczą przestrzeń nowoczesnych mieszkań, gdzie królują proste formy, dobrze wpisze się także we wnętrza o tradycyjnym stylu. Ograniczenie kolorystyczne pozostawia miejsce na barwne dodatki, które świetnie zaprezentują się na tle czerni i bieli.

Okleina na meble drewniane

Okleina na meble sprawdzi się wtedy, gdy nasz ulubiony mebel uległ drobnym zniszczeniom i zadrapaniom. Jeśli chcielibyśmy widzieć go w dawnym stanie, możemy zdecydować się na okleinę imitującą naturalne drewno w wybranym przez nas odcieniu. Dzięki temu odnowimy powierzchnię mebla, nie zmieniając jego charakteru.

Więcej o: