Oświetleniowe nowości od Bomma i Brokis

Nowoczesne lampy potrafią zachwycić niepowtarzalnym designem. Skupiają na sobie uwagę, tworząc wyjątkową dekorację pomieszczenia. Dobrym przykładem są intrygujące lampy Bomma i Brokis, które prezentują się niczym współczesne rzeźby. Jak wyglądają najnowsze propozycje oświetleniowe czeskiego pochodzenia? Sprawdźcie.

Nowy wymiar oświetlenia

Lampa może być elementem, który oświetli nasze wnętrze i dobrze wpisze się w przestrzeń danego pomieszczenia. Może także dać nam coś więcej oprócz przyjemnego światła i nienagannej estetyki. Lampy z salonu 9design -  Bomma i Brokis to formy tak wyszukane, że można bez trudu porównać je do współczesnym obiektów, zdobiących galerie sztuki. Trudno nie zauważyć ich we wnętrzu. Przykuwają uwagę wyrafinowanym, oryginalnym kształtem i niebanalnym doborem materiałów. Będą strzałem w dziesiątkę, jeśli szukamy elementów, które wyróżniają się formą i perfekcyjnym wykonaniem.

Brokis - luksusowy minimalizm

Stworzyć formę prostą  i jednocześnie piękną, to duże wyzwanie. Dobrego designera możemy poznać m.in. po tym, jak radzi sobie z minimalistycznymi rozwiązaniami. Niebanalne modele lamp Brokis, takie jak Mona, zachwycają prostotą, która mimo zastosowania oszczędnych środków, potrafi się wyróżnić. Przykuwa uwagę ciekawym zestawieniem materiałów. Ręcznie dmuchane szkło tworzy połączenie z drewnem, stalą i skórzanymi paskami. Z kolei seria Night Birds tworzy dekorację pomieszczenia, przypominającą scenografię współczesnych spektakli. Na uwagę zasługuje również subtelna, pełna uroku kolekcja Ivy, prezentowana na tegorocznych targach Milan Design Week oraz Puro - ascetyczna seria lamp, które zachwycą zwolenników minimalizmu z najwyższej półki.  

Lampa Brokis w urokliwej formieLampa Brokis w urokliwej formie Fot. Brokis

Bomma - tradycja i nowoczesność 

Lampy Bomma zachwycają zaskakującym połączeniem tradycji i nowoczesności. Dopracowany do perfekcji warsztat rzemieślników, dostarcza ręcznie wykonane produkty najwyższej jakości, które nie boją się odważnych, nowoczesnych form i żywych kolorów. Lampy z kolekcji Phenomena świetnie prezentują się jako pojedyncze modele, doskonale wyglądają także w barwnej grupie geometryzujących form. Seria Soap to z kolei propozycja, przywodząca na myśl mieniące się w słońcu bański mydlane o tysiącach odcieni. Prezentowane na targach mediolańskich nowe kolekcje Pendulum, Lens, Latern czy Blimp zwróciły uwagę wielu koneserów szlachetnego designu. Każda z nich zaskakuje w inny sposób. Blimp to dekoracyjna forma w kształcie ula, która przypadnie do gustu miłośnikom zapożyczonych z natury form, a Latern zachwyci tych, którzy tęsknią za przyjemnym światłem latarni, opakowanym w nowoczesny kształt.

Gigantyczna lampa BommaGigantyczna lampa Bomma Fot. 9design

Więcej o: