Lustra, które zdobią i optycznie powiększają wnętrze

Lustra to elementy wyposażenia wnętrz, które pełnią różne funkcje. Poza tą podstawową, jaką jest możliwość przejrzenia się w ich odbiciu, coraz częściej lustra bywają piękną dekoracją. Kiedy mają ozdobną ramę i są dobrze wyeksponowane, mogą stać się najmocniejszym punktem aranżacji. Wiele pięknych luster znaleźć można chociażby w ofercie salonu 9design.

Lustra we wnętrzach - jakie pełnią funkcje?

Dawniej lustra wieszano w określonych miejscach domu lub mieszkania, ponieważ pełniły konkretną funkcję - służyły po prostu do przeglądania się, a te mniejsze do wykonywania makijażu. Obecnie lustra umieszcza się nie tylko w łazience, przedpokoju i na toaletce. Wszystko dlatego, że lustra zmieniły się z praktycznego elementu wyposażenia w piękną dekorację wnętrza.

W sklepach znaleźć można wiele ciekawych luster, o różnej wielkości, różnych kształtach i z różnymi rodzajami ram. Dzięki szerokim możliwościom bez problemu każdy może znaleźć takie lustro, które idealnie pasować będzie do stylu aranżowanego pomieszczenia.

Ponadto, decydując się na powieszenie lub ustawienie lustra w konkretnej części pomieszczenia, można optycznie powiększyć jego wnętrze. Dobrym pomysłem jest, na przykład, pokrycie lustrzaną powierzchnią drzwi dużej szafy przesuwnej. Im większa powierzchnia lustra, tym lepiej odbija ono światło i daje mocniejszy efekt wizualnego powiększenia wnętrza.

Lustra okrągłe od 9design - propozycje dla miłośników designu

Aktualnie w trendach wnętrzarskich królują lustra okrągłe, najczęściej w efektownych, ozdobnych ramach. Najbardziej popularne są eleganckie lustra okrągłe w ramie w kolorze złotym lub srebrnym, które mogą uzupełnić wnętrze w stylu glamour lub przełamać prosty i klasyczny styl pomieszczenia. Modne są także lustra okrągłe w drewnianych ramach.

Ciekawe lustra okrągłe znaleźć można w ofercie 9design. W asortymencie tego sklepu dostępne są zarówno klasyczne lustra okrągłe, jak i te bardziej oryginalne. Prawdziwym hitem są lustra składające się z zestawu mniejszych tafli, które tworzą niekonwencjonalną dekorację ocierającą się o artystyczne instalacje. Ponadto, w 9design znajdziecie lustra w ramach przypominających promienie słońca lub finezyjne, kwiatowe płatki.

Okrągłe lustra, także te o nieregularnych liniach, są niekonwencjonalnym rozwiązaniem, które może dodać stylu każdemu wnętrzu.

Lustra w stylu minimalistycznym: jakie wybrać?

Lustra w ozdobnych ramach, choć niezwykle efektowne, nie są rozwiązaniem dla każdego. Miłośnicy stylu minimalistycznego wybierają raczej lustra o oszczędnych formach, wsadzonych w wyrafinowane ramy, podkreślające piękno samego lustra. Surowe drewno o wyraźnych słojach, szlachetny blask mosiądzu, a może metalowa oprawa zainspirowana geometrycznymi kształtami? Prosto i na temat! W przypadku tego typu luster, warto postawić na zabawę rozmiarem i dobór materiału oprawy, dyktującego ton całej stylizacji pomieszczenia. Nie zawsze musi być luksusowo – klasyka w nowoczesnym wydaniu broni się sama.

Więcej o:
Copyright © Agora SA