Lustro w ramie - piękna ozdoba salonu

Efektowne lustro w ramie może być największą ozdobą pomieszczenia. Dobrany do wystroju salonu materiał i kolor ramy powinien podkreślać charakter tego miejsca i dobrze współgrać z pozostałymi elementami. Lustro w ramie może dodatkowo powiększyć optycznie przestrzeń salonu. Podpowiadamy, jak dobrać ten ozdobny element do wystroju wnętrza.

Lustro w ramie drewnianej

Odpowiednio dobrane lustro w ramie drewnianej może zmienić przestrzeń skromnego pokoju dziennego w elegancki salon. Ważne, aby dobrze dopasować rozmiar zarówno ramy, jak i lustra. W małych pomieszczeniach powinniśmy podchodzić z dużą rozwagą do dużych, dekoracyjnych elementów. Ozdobne lustro w ramie drewnianej bogato rzeźbionej może działać przytłaczającą. Zdecydowanie lepsza będzie cienka rama oraz duże lustro - im większe, tym lepszy efekt. Dzięki niemu pomieszczenie wyda się przestronne i jasne. 

Jeśli jednak wnętrze naszego salonu ma dużą powierzchnię, wówczas możemy sobie pozwolić na znacznie więcej. W klasycznie urządzonych wnętrzach sprawdzą się lustra w ramie drewnianej w naturalnym odcieniu lub w jednym z kolorów złota albo srebra. W salonach zaaranżowanych w stylu skandynawskim sprawdzą się z kolei lustra w ramie drewnianej pomalowane na biało, np, za pomocą bejcy. Jeśli mamy w sobie odrobinę artystycznego zacięcia, możemy spróbować odnowić starą, drewnianą ramę i nadać jej nowy odcień. Taka dekoracja będzie niepowtarzalną ozdobą salonu.

Lustro w ramie czarnej

Efektowne lustro w ramie czarnej to dekoracja z charakterem. Sprawdzi się tam, gdzie potrzeba mocnego akcentu, np. na tle szarości. Lustro w ramie czarnej o prostym kroju doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz, gdzie kontrastowe zestawienia są w cenie. Dekoracyjna oprawa sprawdzi się natomiast we wnętrzach glamour. Jeśli w naszym salonowym wnętrzu mają się znaleźć jeszcze inne ramy, w których znajdą się np. fotografie, zadbajmy o to, aby były one spójne z ramą lustra pod względem stylu i kolorystyki.

Lustro w ramie mosiężnej

Połyskujące w słońcu lustro w ramie mosiężnej doda blasku wielu salonowym aranżacjom. Doskonale zagra z głębokimi barwami, takimi jak: granat, butelkowa zieleń czy brąz. Sprawdzi się także w jasnych pomieszczeniach, np. w połączeniu z bielą. Prawdziwym hitem są obecnie lustra w ramie mosiężnej w formie przypominającej słońce - z delikatnymi promieniami, odchodzącymi od okrągłej formy lustra. Nic dziwnego - ten wdzięczny element potrafi wprowadzić w dobry nastrój każdego, kto obejrzy swoje odbicie w urokliwym zwierciadle. Lustro w ramie mosiężnej ociepli wizualnie chłodne, pozbawione energii wnętrza. To dekoracja stworzona do salonu.

Więcej o: