Roleta bambusowa jako praktyczna dekoracja okienna

Roleta bambusowa jest dodatkiem, który może nie tylko pięknie ozdobić okno, ale też osłonić wnętrze pomieszczenia przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów oraz nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Jednak tego typu rolety, ze względu na swoją delikatność, można stosować w określonych warunkach. Sprawdźcie, gdzie roleta bambusowa sprawdzi się najlepiej.

Roleta bambusowa: rzymska, klasyczna, czy z ukrytym mechanizmem?

Wydawać się może, że roleta bambusowa najlepiej sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu orientalnym. I choć rzeczywiście do nich pasuje, to tego typu rolety są wystarczająco uniwersalne, aby móc ozdobić okna w każdym pomieszczeniu. Roleta z bambusa świetnie wyglądać będzie zarówno w salonie, jak i kuchni czy pokoju dziecięcym. Bez względu na to, gdzie zostanie umieszczona, wprowadzi do tego pomieszczenia dobrą energię i atmosferę spokoju.

Rolety bambusowe występują w różnych rodzajach. Poza modelem klasycznym znaleźć można również rolety bambusowe rzymskie oraz te z ukrytym mechanizmem. Różnią się między sobą przede wszystkim mechanizmem sterującym. W klasycznym modelu mechanizm widoczny jest na zewnątrz, a samo zwijanie rolety odbywa się od dołu do góry. W rolecie rzymskiej sprawa wygląda nieco trudniej – zamiast zwijania rolety takie się składa, a ich mechanizm nie jest widoczny z zewnątrz. Z kolei w rolecie bambusowej z ukrytym mechanizmem sterowania, system schowany jest za specjalnym pasem bambusa (zwijanie tego typu rolet, podobnie jak w przypadku klasycznych, odbywa się od dołu do góry).

Roleta bambusowa pasuje do każdego wnętrzaRoleta bambusowa pasuje do każdego wnętrza fot. Castorama

Roleta bambusowa na zewnątrz: roleta bambusowa na taras

Roleta bambusowa może być wykorzystywana również na zewnątrz. Ze względu na jej wyjątkowy design pięknie ozdobi taras i wpasuje się w jego naturalny klimat. Rolety bambusowe warto wybierać szczególnie wtedy, kiedy chce się osiągnąć autentyczny, naturalny wygląd otoczenia.

Roleta bambusowa to idealne rozwiązanie na taras, głównie ze względu na jej uniwersalny i nieformalny wygląd. Świetnie dopasowuje się do każdego stylu aranżacji i zawsze wygląda dobrze.

Roleta bambusowa biała: roleta bambusowa na wymiar i nie tylko

Roleta bambusowa kojarzona jest raczej z jej naturalną barwą, jednak niektórzy decydują się na jej białą wersję. Oczywiście, rolety bambusowe w tym kolorze można znaleźć w wielu sklepach z dodatkami do wnętrz, jednak można też zastanowić się nad zamówieniem ich na wymiar. Taka opcja jest korzystna szczególnie dla osób, którzy szukają osłon do okien o nietypowych kształtach lub rozmiarach. Ponadto, zamówienie rolety bambusowej na wymiar zapewni wam indywidualne i niepowtarzalne rozwiązanie, w pełni dostosowane do waszych potrzeb i oczekiwań. Taka roleta bambusowa to najlepszy sposób na wyjątkowe przystrojenie okna.

Tradycyjna roleta bambusowaTradycyjna roleta bambusowa fot. Castorama

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.