Pokrowce na fotele: ich zalety i zastosowanie

Pokrowce na fotele pełnią bardzo istotną rolę. Przede wszystkim, ozdabiają te meble, zupełnie odmieniając jich wygląd. Ponadto, dobrze chronią powierzchnię foteli przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Sprawdźcie jakie pokrowce na fotele znajdziecie w sklepach z dodatkami do wnętrz.

Pokrowce na fotele i kanapy: z jakiego materiału są najlepsze?

Pokrowce na fotele, szczególnie jeśli mają znaleźć się w pokoju gościnnym i pełnić funkcję dekoracyjną, powinny stanowić komplet z pokrowcem na kanapę. Aby taki zestaw był piękną, a jednocześnie praktyczną ozdobą salonu, musi być odpowiednio dobrany. Poza rozmiarem mebli, do których pokrowce mają być dopasowane, ważne jest również ich jakość.

Pokrowce na fotele i kanapy znaleźć można w wielu wersjach kolorystycznych. Mogą być też uszyte z różnych rodzajów materiałów. Jeśli zależy wam na tym, aby wybrane pokrowce jak najdłużej wyglądały jak nowe i służyły wam przez lata, powinniście podczas kupowania zwracać szczególną uwagę na jakość tkaniny z jakich zostały wykonane. Najlepiej zdecydować się na pokrowce uszyte z dość grubego, gęsto tkanego materiału (będzie on odporny na uszkodzenia mechaniczne). Dobrze sprawdzą się pokrowce lniane, bawełniane oraz te z włókien syntetycznych, takich jak poliester.

Pokrowce na fotele pokojowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Kupując pokrowce na fotele, poza jakością tkaniny, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

  • kształt i rozmiar – pokrowce na fotele muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru mebli, aby można było bez problemu je zakładać i zdejmować oraz by estetycznie się prezentowały; z tego powodu, przed rozpoczęciem poszukiwań, koniecznie trzeba zmierzyć fotele oraz zwrócić uwagę na ich kształt,
  • wygląd – pokrowce na krzesła powinny pasować swoją estetyką do stylu aranżacji pomieszczenia, toteż najlepiej zdecydować się na takie, których kolor, wzór i ewentualne zdobienia będą współgrać z pozostałymi dodatkami.

Szare pokrowce na foteleSzare pokrowce na fotele fot. Bonprix

Pokrowce na fotele ogrodowe i pokrowiec na fotel biurowy: inne pokrowce

Poza pokrowcami na fotele pokojowe, w sklepach znajdziecie także pokrowce na fotele ogrodowe. Ich zadaniem jest zwiększenie komfortu korzystania z mebli ogrodowych, które często same w sobie nie są zbyt wygodne. Tego typu pokrowce uprzyjemnią wam czas spędzany w ogrodzie lub na balkonie oraz ochronią meble przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Innym rodzajem pokrowców na fotele są te na fotele biurowe. Ich zadaniem jest także ochrona mebla oraz zwiększenie wygody korzystania z nich w czasie pracy. Istnieją pokrowce na fotele biurowe uzupełnione o pewne udogodnienia, które pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy i pozytywnie wpływają na zdrowie osoby spędzającej czas przy biurku przez 8 godzin dziennie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.