Piękne śniadanie

Wiadomo nie od dzisiaj, że kawa smakuje lepiej gdy jest pita z pięknej filiżanki. Proponujemy cztery eleganckie zestawy śniadaniowe w czterech różnych stylistykach.

Nowe kolekcje z oferty Meble Vox - Aloe, Mediolan, Dali, Gallo - to zestawy śniadaniowe dla sześciu osób. Wszystkie składają się z następujących elementów: dzbanek do kawy, dzbanek do herbaty, 6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzy deserowych, mlecznik, cukiernica, maselniczka, duży talerz.

Aloe - przypomina klayczną, chińską porcelanę z delikatnym wzorem kwiatowym. Łagodne kształty poszczególnych elementów zestawu, zaokrąglone wykończenia dzbanków współgrają z pastelową kolorystyką wzorów - oliwkowej zieleni z akcentami błękitu.

Kolekcja Aloe

Mediolan - to zestaw w stylu glamou, jego organiczne kształty miały w zamyśle projektantów przypominać projekty Antonio Gaudiego. Wzór w złoto-białe drobne kwadraty układający się w geometryczne kompozycje, to inspiracja modnymi obecnie mozaikami.

Kolekcja Mediolan

Dali - przypomina porcelanę zaprojektowaną w międzywojniu. Modernistyczne konotacje można także odnaleźć w kolorystycznym zestawieniu bieli z czernią. Na czarnych powierzchniach naczyń wprowadzony został oryginalny motyw dekoracyjny - grawerowane, szare okręgi (orbity) ustawione w równe szeregi.

Kolekcja Dali

Gallo - ten komplet porcelany nawiązuje do stylu lat 20-tych ubiegłego wieku - świetnego art deco. Proste niemal geometryczne bryły naczyń w połączeniu z prążkowym wzorem w biało-czarno-złotej kolorystyce to kwintesencja tego stylu.

Więcej o: