Trend: broń w designie

Przedstawiamy oryginalny trend czyli dosłownie nową broń projektantów...

Od jakiegoś czasu można zaobserwować często pojawiający się motyw przewodni w designie. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju broń: strzelby, pistolety, rewolwery a nawet czołg. Trudno powiedzieć, co było inspiracją twórców tych przedmiotów. Może chęć zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa?

Na początek zajmiemy się czołgiem. Pojawia się pytanie, komu może spodobać się taki wazon? Tylko mężczyźnie. Co innego z rewolwerem, do takiego wazonu każda kobieta chciałaby wstawić różę od nowo ''ustrzelonego'' mężczyzny. Jedną albo więcej, i tu potrzebny będzie zestaw kilku wazonów do umieszczenia na ścianie (zdjęcie 1). Ale to nie wszystko, co projektanci w kwestii broni mają nam do zaoferowania. Designer Philippe Starck zaprojektował serię ''broniących się'' lamp: Berettę - jako lampkę na stolik nocny, lampkę typu Kałasznikow czy inną, której podstawę stanowi karabin.

Kiedy już nie możesz wysiedzieć w tak naszpikowanym bronią domu, bierz torebkę (www.vliegervandam.com) i idź na spacer. Na pewno będzie bezpiecznie.

Więcej o: