Santos dla kawoszy

Kawa - napój, który towarzyszy nam codziennie. Jej smak i aromat zależy również od sposobu przygotowania. Niektórzy tak kochają ją pić, że mówią: kawunia, kawusia.

Wyjątkowa idea parzenia kawy. Napełniasz dzbanek wodą, do górnego pojemnika sypiesz odpowiednią ilość kawy. Naciskasz przycisk i zaczynasz obserwować. I jak w wierszu Brzechwy, rusza maszyna i gna coraz prędzej....Widzisz jak woda w dolnym dzbanku zaczyna się gotować, pojawia się w górnym pojemniku. Kawa się parzy, jej zapach roznosi się po całym domu. Czekasz na moment kulminacyjny. Nagle zaparzona kawa spływa spowrotem do dolnego dzbanka. I możesz się delektować jej smakiem. Zaparzacz do kawy firmy Bodum występuje w kilku wariantach. Wszystkie w bardzo ciekawych formach.

Zaparzacze Santos składają  się z dzbanka na kawę, szklanego  lub plastikowego lejka (górny dzbanek) i umieszczonego pomiędzy nimi filtra. Jeden z wariantów tego zaparzacza można kupić w sklepie Fabryka Form albo w sklepie FIDE.pl . Kosztuje około 185 złotych i pozwoli nam zaparzyć 1 litr wyśmienitej kawy.

babeczkaa

Więcej o: