Kominki - innowacyjne rozwiązania

Na rynku wyposażenia wnętrz pojawiają się co chwilę nowe produkty. Również dotyczy to kominków, które nie tylko formą, ale również funkcją, innowacyjnymi rozwiązaniami odbiegają od tego, co widzieliśmy do tej pory.

Kominek na biopaliwo pozwala zrealizować marzenia o kominku nawet w mieszkaniu w bloku, ponieważ nie wymaga on instalacji kominowej. W czasie spalania nie wydziela się dym, a jedynie para wodna. Jednak warto zwrócić uwagę na cenę paliwa- jest ona dosyć wysoka. Kominki są już dostępne w Polsce.

Nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez firmę Cera Design, jest częściowe obsługiwanie kominka przez... telefon komórkowy. Dobre rozwiązanie dla osób, które nie zawsze wracają o regularnych porach do domu. Jeżeli zostajemy w pracy dłużej- nie ogrzewamy pomieszczenia niepotrzebnie. Nagły powrót do domu umilamy sobie dodatkowo wcześniejszym włączeniem kominka przez komórkę- od progu wita nas ogień.

Firma Arkiane proponuje kominek o nietypowej formie przeszklonej piramidy- ale ciekawsze w tym kominku jest brak widocznego przewodu kominowego. Jak to rozwiązano? Projektanci postanowili umożliwić ukrycie tych przewodów. Rury zasysające od dołu spaliny mogą znajdować się w podłodze lub pod stropem (np. w piwnicy).

W tym kominku zastosowano inne ciekawe rozwiązanie: palenisko jest elementem ruchomym i daje możliwość użytkowania kominka z paleniskiem otwartym (pierwsze zdjęcie : ogień możemy oglądać bezpośrednio- bez żadnego przeszklenia) oraz z paleniskiem zamkniętym (drugie zdjęcie: daje więcej ciepła w całym domu, jest bezpieczniejsze).

Fot. arkiane.fr

Ten kominek można wbudować w ścianę, pomiędzy dwoma pomieszczeniami- ponieważ jest dwustronny. Dzięki przeszkleniom na dwu przeciwnych ściankach wkładu, ogień widać w obydwu pomieszczeniach.

Jako kominek wolnostojący daje możliwość oglądania ognia z czterech stron a nawet z góry i z dołu.

W tym kominku ciekawostką jest szuflada pełniąca formę popielnika. Można ją opróżniać w trakcie palenia - jest to bardzo praktycznie rozwiązanie. Drzwiczki można zdjąć z zawiasów (na pierwszym zdjęciu znajdują się na przyborniku) i w ten sposób uzyskać otwarte palenisko.

Z zamkniętym paleniskiem:

Fot. arkiane.pl

Ten model ma wiele możliwości: można go wbudować w ścianę pomiędzy dwoma pomieszczeniami, jest wersja podwieszana oraz wolnostojąca. Drzwiczki w kładu można ściągnąć z zawiasów. Dzięki małym, bocznym przeszkleniom, możemy oglądać ogień trzech stron.

W wolnostojącym modelu Yoni możemy obracać palenisko o 180°, 270° lub 360° i dostosować widok na ogień do tego, w którym miejscu pomieszczenia znajdujemy się w danej chwili.

Kominek na biopaliwo pozwala zrealizować marzenia o kominku nawet w mieszkaniu w bloku, ponieważ nie wymaga on instalacji kominowej. W czasie spalania nie wydziela się dym, a jedynie para wodna. Jednak warto zwrócić uwagę na cenę paliwa- jest ona dosyć wysoka. Kominki są już dostępne w Polsce.

Podwójna funkcja mebla: ława i kominek z otwartym paleniskiem.

Kominek w oknie kawiarni. Ogień zwraca uwagę przechodniów i zachęca ich do wejścia do środka.

Intrygująca kompozycja

Kominek firmy Antrax może być podwieszany. Ma on ciekawą, ale nie udziwnioną formę. Dla miłośników nowoczesnego stylu.

Woda i ogień razem. Funkcję kominka i wodospadu znajdziemy w kominku Max Blank Niagara Fireplace. Włączanie i wyłączanie wodospadu za pomocą pilota. Miłośnicy aromaterapii do wody mogą dodawać olejków zapachowych.

Kominek, w którym można ... upiec ciasto lub mięso.

Można też na nim zagotować wodę w czajniku.

Monika Grabowska

Więcej o: