W świecie iluzji

Kupując kubek lub talerz coraz częściej możemy zostać zaskoczeni

Współczesna ceramika lubi zaskakiwać swą nieoczywistością. Porcelanowy kubek, który do złudzenia naśladuje ten plastikowy jednorazowy do napojów, wazon w kształcie kalosza, czy miseczki, wyglądające jakby przed chwilą wykonane zostały w technice origami - wszystko stworzone po to, by zadziwić.

Rob Brandt, Ceramic Crinkle Cups

Kubki projektu Roba Brandt'a to wbrew pozorom nie plastikowe jednorazówki, lecz ceramiczne naczynia wielokrotnego użytku.

Studio Job, Cake of piece Inspirująca może być nazwa przedmiotu. W tym przypadku kawałek ciasta (piece of cake) projektanci ze studia Job zamienili na pojemnik - ciasto pokoju (cake of piece)

Qubus design, Waterproof

Wazon - kalosz to jeden z pomysłów  studia projektowego Qubus design. Wykonany jest oczywiście z ceramiki.

Daily Aesthetics Collection

Daily Aesthetics to kolekcja inspirowana używanymi przez nas na codzień pojemnikami na jedzenie. W jej skład wchodzi między innymi wydmuszka do jajek, karton od mleka, butelka po napoju, puszka. Te klasyczne formy wykonane zostały jednak z ceramiki i spełniać mogą nowe funkcje.

selab+alessandro zambelli

Ceramiczne tacki od Seletti. Alternatywa dla klasycznych jednorazowych grilowych talerzyków.

Tworzywo zmieniło funkcję przedmiotu z jedno na wielorazowego użytku, z użytkowego na dekoracyjny. Zestawienie powszechnie znanego kształtu z nietypowym dla niego, trwałym materiałem przyniosło zaskakujące efekty, z korzyścią dla środowiska naturalnego. Marta Kołacz

Więcej o: