Naturalne krzesło

Krzesło dla którego inspiracją stał się zwykły liść

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd czerpią inspirację projektanci? Krzesło - jeden z najstarszych sprzętów, pozwala jak żaden inny mebel popuścić wodze fantazji. Niektóre projekty wykazują się olbrzymią oryginalnością i niespotykanym kształtem. Jednakże często okazuje się, że dłuższe siedzenie na pięknym krześle staje się torturą z uwagi na jego niewygodę. Dlatego mebel ten, jak żaden inny, spełniać musi ergonomiczne wymagania.

W przypadku MAPLE mamy do czynienia z krzesłem dla którego inspiracją stał się zwykły liść klonu. To jego charakterystyczny kształt znalazł odbicie w ażurowej formie oparcia. Krzesło czerpie inspirację z natury. Łączy ergonomiczne, dostosowujące się do ludzkiego ciała kształty z miękkością naturalnego materiału - drewna.

fot.IKER

fot.IKER

Lekka sklejkowa konstrukcja i organiczny kształt nasuwa inspiracje wzornictwem skandynawskim i takimi meblami jak klasyk designu ANT CHAIR Arne Jacobsena. MAPLE zaprojektowane zostało przez londyńskie studio projektowe Platform: Gernota Oberfella i Jana Wertera dla polskiej firmy IKER . Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Krzesło Maple zdobyło godło PRODECO 2007 w konkursie organizowanym przez magazyn Elle Decoration oraz wyróżnienie w VI edycji konkursu "Meble Plus - Produkt Roku". Uczestniczyło też w prestiżowych wystawach wzornictwa w Polsce oraz za granicą.

Jest to nowoczesne, lekkie, praktyczne, a przy tym niebanalne krzesło, doskonałe dla osób ceniących dobre wzornictwo, prostotę i nietuzinkowość. Jego uniwersalna forma sprawia, że z powodzeniem można zastosować je w biurze, kawiarni, ale także w domu. Dostępność różnych wersji kolorystycznych powoduje, że możemy je dopasować do większości wnętrz.

 Marta Kołacz

Więcej o:
Copyright © Agora SA