Chłopięce marzenia

O czym rozmawiają mężczyźni, kiedy nie mówią o kobietach? Oczywiście o samochodach. Dlatego nawet we wnętrzach pojawiają się czysto męskie akcenty.

Pierwszym przykładem jest twórczość włoskiego artysty - Maurizio Lamponi Leopardi - którego inspiracją są między innymi kultowe i bardzo oryginalne elementy związane z motoryzacją. Cała kolekcja lamp jest w stylu vintage, możemy znaleźć lampę samolot albo lampę przedstawiająca fragment kultowego skutera Vespa. Ceny lamp kształtują się na poziomie od 1300 do 1500 Euro.

Fot. lamponislamps.comFot. lamponislamps.com Fot. lamponislamps.com

Fot. lamponislamps.com

Drugi przykład stanowi bardzo odważne wykorzystanie elementów całego samochodu we wnętrzu. Tutaj w roli głównej występuje również kultowy Mini. Jak pokazują zdjęcia samochodzik w takiej aranżacji jest bardzo pakowny. Może stanowić biurko ale znajdzie się też miejsce na segregatory.

Fot. ministatements.co.uk Fot. ministatements.co.uk  Fot. ministatements.co.uk

Fot. ministatements.co.uk

Trzeci przykład to zaproponowane przez firmę KHMISSA Morocco Design pufy. Mimo, że większość produktów oferowanych przez Khamissa jest w orientalnym stylu, znalazły się tam także takie związane z motoryzacją. Pufy wyglądem przypominają opony samochodowe.

Fot. khmissadesign.comFot. khmissadesign.com Fot. khmissadesign.com

Fot. khmissadesign.com

Pomysłowość projektantów jest ogromna. Ich pomysły spotykają się na pewno z dużym zainteresowaniem, choć niekoniecznie chcemy mieć je w swoich domach.

babeczkaa

Więcej o: