Jak stworzyć romantyczną sypialnię?

Aby zmienić mieszkanie nie zawsze trzeba decydować się na kosztowny i męczący dla domowników remont czy wymianę mebli. Czasem wystarczy zmienić kilka drobiazgów, zasłony czy kapę na łóżko by wyczarować zupełnie nowy nastrój w pokoju.

PRZED:

Właściciele mieszkania lubią kolory - w ich mieszkaniu jest barwnie, radośnie, w wielu miejscach pojawia się motyw pasków. Podczas remontu postanowili, że sypialnia będzie błękitna, po jakimś czasie stwierdzili jednak, że pokój jest za ciemny i za bardzo przytłaczający. Sypialnia nie miała też określonego stylu, jak powiedziała sama właścicielka - brakowało jej charakteru. Dekoratorka wnętrz, Małgorzata Bochniak miała kilka pomysłów na to jak zmienić sypialnię. Właściciele wybrali wersję "romantyczną", która miała dodać lekkości i uroku pokojowi.

Sypialnia ma 10 metrów i ma kształt prostokąta. Jej mocnymi stronami jest stara, ładna stolarka - 2 pary drzwi (jedne podwójne prowadzą do dużego pokoju, drugie do przedpokoju) oraz duże okno i balkon.

A oto jak wyglądała metamorfoza:

POMYSŁ:

Pomysł metamorfozy zakładał wyłącznie zmianę estetyczną - pokój w dalszym ciągu miał pełnić funkcję sypialni i miejsca do pracy. Koncepcja zakładała dodanie do błękitu bieli - we wszelkich dodatkach. Wszędzie królować miała biel - zmieniać miała się jedynie ijej faktura. Jednak to co przede wszystkim miało zadecydować o zmianie stylu sypialnii to naklejki ścienne. Pozwalają one na metemorfozę pokoju w duży łatwiejszy sposób niż tapeta czy malowanie ścian. W tym przypadku wybrane zostały 2 naklejki - szalenie modny florystyczny wzór (''GAŁĄZKI LATA'' Decardi ) oraz urokliwy ptaszek, który przysiadł na błękitnej ścianie ( ''PTAK'' Decardi ).

Gazeta.plGazeta.pl Gazeta.pl

PO:

Pokój stał się znacznie jaśniejszy - na ścianach pojawiły się białe naklejki, które ożywiły jednolity kolor ścian. Wiele też zmieniły białe dodatki: pościel, poduszki, abażur na lampkę biurkową. Lekkości dodała jasna zasłona, która doskonale przepuszcza światło wpadające do pokoju przez duże okno, dzięki czemu nie przyciemnia pokoju. Dzięki tym zmianom sypialnia stała się romantyczna i pełna wdzięku.

Gazeta.plGazeta.pl Gazeta.pl

W metamorfozie wykorzystano:

Naklejki ścienne Decardi

1/ naklejka ''GAŁĄZKI LATA''

Rozmiar 80x 100 cm Cena 209 zł.

Fot. Decardi.plFot. Decardi.pl Fot. Decardi.pl

2/ naklejka ''PTAK''

Rozmiar 55 x 40 cm. Cena 189 zł.

Fot. Decardi.plFot. Decardi.pl Fot. Decardi.pl

3/ Abażur beżowy Cylinder, Hoft 35 zł

4/ Zasłona Desolina, Hoft 245 zł

5/ Poszewka na kołdrę Hotel, Hoft 165 zł

6/ Pokrowiec biały na krzesło Parcel, Hoft 95 zł

7/ Poduszka 45x45 cm, Antarktic, Hoft 75 zł

8/ Bukieciki róż, SIA

9/ Ramka na zdjęcie Westminster, SIA

10/ Poszewka Lace Flowers, SIA

11/ Poszewka Ipnosi, SIA

12/ Poszewka Diane, SIA

Tekst: Maria Peltz-Orlińska

Stylizacja: Małgorzata Bochniak, Decardi

Realizacja: Matty/Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.