Dziecięcy pokój marzeń.

Sprawdź oferty producentów!

Coraz więcej firm na polskim rynku walczy o najmłodszego klienta. Wychodząc z założenia, że juz od najmłodszych lat otoczenie kształtuje nasze gusta, firmy meblowe proponują zestawy stworzone pod kątem rozwoju wyobraźni i poczucia estetyki dziecka.

Meblując pokój dla naszej pociechy częstym kryterium jest nasz gust, co niekoniecznie będzie się zgadzało z potrzebami dziecka. Psychologowie twierdzą, że dzieci w wieku niemowlęcym, rozróżniają tylko te najbardziej intensywne i kontrastowe barwy. Przyjęło się także,że dla chłopców najlepszy będzie kolor niebieski, a dla dziewczynki różowy. I choć pokój urządzony w słodkich różach może przyprawić o mdłości, dla dobra dziecka, niektórzy rodzice decydują się na taki wariant. Nie dajmy się jednak zwariować. Co zrobić, kiedy nie stać nas na zmiane pokoju z każdym następnym etapem rozwoju malucha?

Musimy wtedy pomyśleć o rozwiązaniach wielofuncyjnych. Najlepsze są meble modułowe, które da się dowolnie przekształcać, łóżeczka, które mogą stać się tapczanami i przewijaki, które da się w przyszłości wykorzystać jako biurka. Lepiej zainwestować w meble pomysłowe, lecz stonowane kolorystycznie i klasyczne w formie, a charakter pomieszczenia zmieniać przy pomocy dodatków.

Obecnie na rynku panuje tak duży wybór, że znajdziemy prawie wszystko, co sobie wymyślimy. Gorzej już o różnorodność oferty cenowej. Średnio na urządzenie pokoiku musimy wydac koło 4 tys złotych, w okrojonym zestawie ( liczyliśmy głównie łózko, szafę, biurko, komodę). Dlatego mniej zamożnym rodzicom pozostaje wciąż wziąć do rąk pędzle i farby i liczyć na pomysłowość swoją i dziecka.

Oto cenowy przegląd podstawowych kompletów mebli dziecięcych.

Fot. IKEA

Zaczynamy od Ikei. Cena zestawu na zdjęciu to 1125,75 zł. Cena zawiera: regał, regulowaną ramę do łózka, stół, krzesło, pojemnik na pościel.

Fot.ikeaFot.ikea Fot.ikea

Fot. IKEA

Cena innego wybranego zestawu z Ikei wyniosła 1868, 88 złotych i obejmuje łóżeczko, komode z półką, która może zachwywać się jak przewijak, szafę, szafkę wysoką i półke wiszącą. Takie rozwiązanie możemy zastosować, kiedy nie dysponujemy odzielnym pokojem. Kiedy dziecko podrośnie przewijak zamieni sie w blat biurka a w zestawie zmieszczą sie ubrania i książki.

embed

Fot. babyvox

Seria Baby Vox dla Vox ma w ofercie meble zarówno młodzieżowe jak i te dla maluszków. Zestaw prezentowany na zdjęciu kosztuje 3678 zł i obejmuje łóżeczko, komodę i szafę. Łóżeczko występuje w większej wersji i po zdjęciu obudowy ze szczebelków staje się wygodnym tapczanem.

Fot.meblikFot.meblik Fot.meblik

Fot. meblik

Zestaw firmy Meblik składający sie z łóżka, szafy, komody i biurka kosztuje 3850 złotych nadaje się nawet dla starszego dziecka.

embed

Fot. bami

embed

Fot. bami

Biurko , komoda z 3 szufladami, duża szafa i łózko ze zdjęcia wyniosą nas 4190 zł. Firma Bami jest stosunkowo nową firma na rynku, utrzymuje jednak wszystkie standardy. Meble zrobione są z litego drewna, fronty z płyty MDF.

embed

Fot. lali

Zestaw Afrika z serii Meblik, dostępny w sklepie sieci Lali to kolejna propozycja, ale za zestaw składający się z łóżka, biurka, komody i szafy zapłacimy juz drożej , bo 4785 złotych ( bez biurka 3760).

embed

Fot. cilek

Marką ekskluzywną na rynku okazała sie firma Cilek. Szafa, łóżko i biurko kosztują 5053 złotych. Płacimy tu za pomysły ( dostępne różne wersje samochodów-łóżek) i precyzyjne wykonanie.

e.

Więcej o: