Z widokiem na Hollywood

Wizyta w Hollywood, wieczór filmowy w jednym z najpiękniej usytuowanych kin, kąpiel w basenie z widokiem, a potem lampka czerwonego wina przy kominku - dla mieszkańców SKYLINE RESIDENCE to codzienność.

Hollywood stolica filmowego świata. Na wzgórzach wille producentów filmowych, aktorów tych mniej i bardziej znanych, w większości wykończone drogimi, luksusowymi materiałami, z basenem, lecz często o marnej jakości architekturze . W tym przypadku jest inaczej. Projektantom zależało na stworzeniu budynku naturalnie wkomponowanego w otoczenie, lecz bez utraty piękna oraz przy niewysokich kosztach.

Zaprojektowana przez Belzberg Architects, pracownię której założycielem jest uczeń Normana Forstera - Hagy Belzberg (który jest również właścicielem domu), willa utrzymana została w modernistycznym stylu lat pięćdziesiątych. Posiadając niesamowity walor jakim jest roztaczający się na wzgórza Los Angeles widok, właściciel postanowił stworzyć dom , w maksymalnym stopniu dopasowujący się do naturalnego otoczenia. Przy planowaniu projektu postanowiono wykorzystać wszystkie naturalne zalety terenu, dostosować się do źródła światła i wiatru, a także budować przy użyciu występujących w pobliżu materiałów budowlanych, co znacznie obniżyło koszty.

Widok tarasuWidok tarasu fot. Benny Chan

domek gościnny z ekranem kinowymdomek gościnny z ekranem kinowym fot. Benny Chan

Ochrona przed bezpośrednim światłem słonecznym, jak najwięcej przestrzeni widokowej oraz maksymalne wykorzystanie dziennego oświetlenia to główne parametry, które uformowały przestrzeń wewnętrzną domu. Południowo - zachodnia fasada zwrócona jest ku zachodzącemu popołudniowemu słońcu. We wnętrzu stworzono więc korytarz, który oddziela i pełni rolę bufora pomiędzy nasłonecznioną fasadą a sypialniami. Północno - wschodnia strona rezydencji oferuje zapierający dech w piersiach widok na Los Angeles, Kanjon Laurel i dolinę San Fernando, dlatego z tej strony umieszczone są okna większości pomieszczeń. Kontakt z naturą widoczny jest w każdym elemencie domu. Znajomość kierunku wiejącego tu zazwyczaj wiatru pozwoliła na takie umiejscowienie otworów dużych rozmiarów drzwi werandy by mógł on delikatnie przewietrzać wnętrze .

wnętrze, Skyline Residencewnętrze, Skyline Residence fot. Benny Chan

wnętrze, Skyline Residsencewnętrze, Skyline Residsence fot. Benny Chan

łazienka, Skyline Residencełazienka, Skyline Residence fot. Benny Chan

kuchnia, Skyline Residencekuchnia, Skyline Residence fot. Benny Chan

Jednym z najciekawszych elementów jest umieszczony na ścianie domku gościnnego ekran kinowy. Dzięki temu, z tarasu położonej wyżej rezydencji oglądać można filmy, delektując się przy tym również oszałamiającym widokiem. Dom został tak zaprojektowany, że również pozostając wewnątrz, z każdego pomieszczenia oglądać możemy roztaczający się dookoła krajobraz. Niesamowite wrażenie robi salon, przeszklony z trzech stron wielkimi połaciami okien, wyposażony w nowoczesny w formie kominek ze stali nierdzewnej. Łazienka o minimalistycznym wyposażeniu, lecz za to z widokiem na okoliczną zieleń, to jedno z najpiękniejszych miejsc w domu.

SkylineSkyline fot. Benny Chan

SkylineSkyline fot. Benny Chan

Dbałość o każdy detal, dokładnie przemyślana i zaplanowana całość, niesamowity widok i pomysłowe kino sprawiają, że Skyline Residence to jedno z najprzyjemniejszych i najładniejszych miejsc do mieszkania, nie tylko w Hollywood.

Marta Kołacz

Więcej o: