Barokowy grzejnik

Na ten niezwykły przedmiot zwróciliśmy już wcześniej uwagę, ale jego forma jest tak niezwykła, że warto pokazać go dokładniej.

Projektanci i producenci wciąż nas zaskakują, ale tym razem efekt jest naprawdę niezwykły. Oryginalna jest nie tylko forma nowego grzejnika, ale także jego materiał. Heatwave uformowany został ze specjalnego rodzaju betonu. Plastyczne tworzywo otrzymało kształt kunsztownego, roślinnego ornamentu, który na ścianie prezentuje się zjawiskowo.

Fot. jaga.com.pl

Fot. jaga.com.pl

Tego jednak należało się spodziewać w momencie połączenia sił firmy Jaga i holenderskiego designera Jorisa Laarmana, związanego z grupą projektową Droog Design. Jeden moduł Heatwave zajmuje powierzchnię ok. 70x55 cm, waży ok. 12 kg i emituje 200 W. Grzejnik może być złożony maksymalnie z 6 modułów.

Fot. jaga.com.pl

Fot. jaga.com.pl

Tak oryginalny grzejnik może przyćmić swoją urodę wiele mebli, a co istotne może całkowicie zmienić charakter pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany. Tło - czyli pozostałe sprzęty mogą być zarówno minimalistyczne, jak i dopasowywać się do oryginalnej formy grzejnika, który przypomina trochę starą sztukaterię.

[mpo]

Więcej o: