Intrygujące podróże

Intrygujących wnętrz możemy również poszukiwać będąc w podróży. Oczywiście, że planując wyjazd myślimy o tym, gdzie się zatrzymamy. Ale czy taka sama myśl kołacze nam po głowie, kiedy szukamy noclegu na jedną noc albo najwyżej kilka godzin?

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy poczekać na dalsze połączenie by kontynuować podróż. Niestety niewiele hoteli oferuje wynajęcie pokoju na kilka godzin i do tego jeszcze w niskiej cenie. Koncepcja hotelu - kapsuły o nazwie Yotel pojawiła się w głowach jego twórców - Simona Woodroffe i Gerarda Greene'a, kilka lat temu.

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Dziś istnieją dwa obiekty tej sieci - na lotnisku Heathrow i lotnisku Gatwick. Aranżacją wnętrz zajął się Priestman Goode, projektant, który miał swój udział w projekcie wnętrza najnowszego Airbusa 380. Wracając do hotelu, każdy pokój ma 7 albo 10 metrów kwadratowych (Standard - pokój jednoosobowy lub Premium - pokój dwuosobowy). W pokojach znajdziemy wygodne łóżko, składane biurko, telewizor, mini szafę, łazienkę, możliwość dostępu do Internetu. Wszystko to w ekstra kompaktowym wydaniu. Pokoje można rezerwować na kilka godzin (już od 25 funtów za 4 godziny pobytu lub 55 funtów za całą noc - pokój Standard).

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Fot. yotel.com

Inicjatorzy pomysłu przekonują, że hotele tego typu mogą niedługo znaleźć się w każdym większym mieście.

babeczkaa

Więcej o: