Lustereczko powiedz proszę

Lustro jest takim elementem aranżacji domu, który wcześniej czy później musi się znaleźć na odpowiednim miejscu. Nie wyobrażamy sobie przygotowań do wieczornego wyjścia z domu bez możliwości zerknięcia w lustro i skorygowania wyglądu.

Lustra mogą być różne - małe, duże, tradycyjne oraz odlotowe i wesołe. Nie każde lustro odpowiednio wkomponuje się w styl aranżacji. Jednak takim niespotykanym elementem możemy zdecydowanie wyróżnić nasze wnętrze spośród innych.

Na początek lustra funkcjonalne - możemy się w nich nie tylko przeglądać, ale również kontrolować czas. Dzięki temu na pewno nie spóźnimy się na spotkanie. Lustro to zostało zaprojektowane przez Antonio Aravelo i może być nasze za jedyne 38 funtów.

Fot. leighharmer.co.uk

Fot. leighharmer.co.uk

Dla prawdziwych patriotów można zaproponować lustra kształtem przypominające kształt ukochanego kraju - widzimy UK Mirror. Autorami tego lustra są Dan Ziglam i Elliot Obrok. Cena 195 funtów, do nabycia w sklepie internetowym Leigh Harmer.

Fot. leighharmer.co.uk

Fot. leighharmer.co.uk

Niekonwencjonalne wykorzystanie luster przypominających oldschoolowe lusterka samochodowe zaprezentował Sebastian Wron. Lustra jego projektu noszą nazwę Convex i niewątpliwie zdecydują się na nie naprawdę odważni, nieobawiający się eksperymentować we wnętrzach ludzie. Cena tego produktu jest dość wysoka, 310 funtów.

Fot. domestic.fr

Fot. domestic.fr

Fot. domestic.fr

Fot. domestic.fr

Kolejny przykład lustra to wykonane w koronkowa precyzją lustra autorstwa francuskiej projektantki Matali Crasset dla Domestic. Podobne w formie lustra, wykonane również techniką laserową, znajdziemy na stronie Domestic.

Fot. suck.uk.com Fot. suck.uk.com

Kolejna propozycja to lustro w kształcie żyletki. Ostre i bardzo odważne. Nazywa się Razorblade Mirror - kosztuje 75 funtów. Zdecydowanie najlepiej wkomponuje się we wnętrza klubu lub pubu. Dobrze będzie wyglądać w odważnej łazience.

Fot. suck.uk.com

Fot. suck.uk.com

Bardzo świeży, kwiatowy motyw zastosowano w kolejnym przykładzie lustra. To lustro, ubrane w kwiatowa sukienkę, ma wymiary 420x1120mm i możemy je kupić za 85 funtów.

Fot. ddcnyc.com

Fot. ddcnyc.com

Funkcję lustra może tez pełnić położona na ścianie lustrzana mozaika. Elementy mozaiki mogą być w kształtach kółek lub niewielki kwadratów. Odbicie będzie się wtedy załamywać, obraz nie będzie wyraźny. Można ją zastosować w celu powiększenia przestrzeni w niewielkich hollach, łazienkach a nawet w salonie czy pokoju dziennym. Oczywiście wszystko z umiarem. Mozaika kosztuje od 630 do 1280$.

Naturalnie możemy pozostać przy tradycyjnym wyglądzie naszych luster. To, co w nich zobaczymy, zmieniać się będzie tylko z naszym wiekiem.

babeczkaa