Sofa NICEA

Nowoczesna stylizacja to dążenie do elegancji i poszukiwanie kompromisu pomiędzy klasyczną skromnością i wymowną dekoracyjnością.

Źródło:

Proste, tak modne dzisiaj geometryczne kształty, po raz pierwszy wprowadził do naszych wnętrz styl Art Deco - w ten sposób powstał nowy trend surowej elegancji.Jego współczesną interpretację stanowi sofa NICEA firmy Gawin.

Art Deco - modernistyczne dążenie do elegancji

Już od momentu swego powstania nurt Art Deco stał się synonimem klasy, wyrafinowania i kunsztownej prostoty. Ten elegancki styl na trwałe wpisał się w historię sztuki aranżacji wnętrz, nabierając szczególnego charakteru ponadczasowości. Do dnia dzisiejszego wiele wyrafinowanych kolekcji meblowych powstaje pod jego wpływem, w całości zachowując wypracowane na przełomie poprzedniego stulecia wyznaczniki gustu i dobrego smaku.

Wytworna, niewymuszona elegancja zawsze była cechą charakterystyczną tego kierunku - meble w stylu Art Deco bardzo rzadko projektowano do masowej produkcji, co jeszcze bardziej podkreślało ich elitarność i ekskluzywność.

Współczesne koncepcje Art Deco łączą w sobie minimalistyczną surowość wykonania z klasycznym wdziękiem prostoty. Piękna poszukuje się nie tylko w ozdobnych dodatkach, ale również w domowych sprzętach, które stają się małymi działami sztuki. Zestaw wypoczynkowy NICEA firmy Gawin, którego formę wykreowała Magdalena Kornaś, projektantka współpracująca z Fabryką Mebli Gawin, idealnie nawiązuje do współczesnych interpretacji Art Deco - geometryczne kształty i płynne, eleganckie linie harmonijnie realizują koncepcję tego nurtu. Sofa NICEA nie szokuje nas zbędnymi dodatkami dekoracyjnymi, różnorodnością koloru, skomplikowaną bryłą. Wręcz przeciwnie - cała jej estetyka i urok pochodzą z prostoty kształtu i subtelnej, stonowanej barwy.

W poszukiwaniu harmonii

Tempo codziennego życia zmusza do poszukiwania spokoju w otaczającej nas przestrzeni. Nic więc dziwnego, że lubimy przebywać w pomieszczeniach, których kompozycja wprowadza nas w nastrój harmonii i ukojenia. Zmęczeni nadmiarem wrażeń unikamy aranżacji, które drażnią nasze zmysły agresywnością kształtów czy kolorów. Dążąc do zaspokojenia potrzeby prostoty, poszukujemy takich form, które będą zdobić wnętrze naszego domu poprzez subtelną, niewymuszoną elegancją.

Sofa NICEA to idealna propozycja dla wszystkich miłośników prostych, klasycznych form. Metalowe nóżki są akcentem, który nadaje całemu projektowi charakteru nowoczesności i pozwala na odejście od tradycyjnych drewnianych elementów wykończenia. Delikatne wyprofilowanie sofy nie tylko podkreśla jej oryginalny wygląd, ale również gwarantuje niebywały komfort odpoczynku. Utrzymany w identycznym stylu fotel tworzy wraz z trzyosobową sofą oryginalny zestaw wypoczynkowy.

Cały komplet charakteryzuje się gustownym, prostym kształtem, stonowaną kolorystyką oraz jednolitym wzorem tkaniny, stanowiąc doskonały przykład tego, jak w prostocie można odnaleźć wyszukane piękno. http://www.gawin.pl

Źródlo: meble.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.