Ikea - stylowo

Meble i dodatki z Ikea mają swój specyficzny styl. Najczęściej można rozpoznać, iż dany produkt pochodzi z tej szwedzkiej firmy. Ikea oferuje bardzo wiele i czasem trzeba spojrzeć na pewne przedmioty po prostu inaczej. Wielu różnych projektantów, proste wzornictwo, ciekawa kolorystyka, odważne zestawienia, nowoczesne rozwiązania - to główne atuty Ikei. Dodaj do tego swoją wyobraźnię i stwórz swoje własne, oryginalne wnętrze.

Tekst: Izabela Kuś

Źródło:

Projektanci z Ikei czasami tak kreują wnętrza, iż niekoniecznie od razu skojarzą się one ze szwedzką firmą.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

Sypialnia w całości urządzona meblami z Ikea, wygląda niczym z mieszkania z lat 60 - tych. Mocne kolory, drewniana okleina, stonowane kolory pościeli, biała podłoga, wiklinowe dodatki i ciekawe oświetlenie tworzą oryginalną całość. Przytulna sypialnia w starym stylu.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

Jadalnia również składa się z mebli ze sklepu Ikea, ich dobór jest bardzo ciekawy i wszystko razem tworzy całkiem zgraną całość. Prosty, duży, ciemny stół z obitymi białym materiałem krzesłami pasują do siebie, a dwa olbrzymie abażury nad stołem kreują styl całego wnętrza.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

Biała, prosta kuchnia z ciemną podłogą i ścianą, na której namalowano białe wzorki to propozycja dla minimalistów. Taką kuchnię można także znaleźć w innych sklepach. Wystarczy kilka dodatków i całkowicie się odmienia.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

"Nowoczesność" w tym pomieszczeniu uzyskano dzięki prostym meblom i ciekawemu oświetleniu, a także odpowiednio dobranej kolorystyce ścian. Szkło, drewno i błyszczące powierzchnie to główne elementy, które tworzą w tej kuchni nastrój.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

Możesz urządzić stylowo swoje wnętrza korzystając z przedmiotów zakupionych w sklepie Ikea. Kilka mebli i dodatków jakie znalazłam w Ikei, a które pomogą Ci stworzyć nowoczesne wnętrze z nutką minimalizmu. Ciemne, śliwkowe zasłony, obity skórą podnóżek, ciekawe szafki i półki, oryginalna lampa czy prosty stolik do kawy - te przedmioty z pewnością mogą pomóc Ci w tworzeniu wymarzonego wnętrza.

Fot. ikea.pl

Fot. ikea.pl

Oto kilka dodatków, które mogą, ale nie muszą się kojarzyć z Ikeą. Wystarczy odpowiednio dobrać je do przedmiotów i mebli już znajdujących się w mieszkaniu, a za niewielkie pieniądze można stworzyć naprawdę ciekawy efekt. Z pewnością będziesz zaskoczony, jak kilka prostych rzeczy może odmienić całe wnętrze. Mieszaj dodatki, twórz swoje mieszkanie na nowo - liczy się przede wszystkim efekt i Twoja wyobraźnia - korzystaj z niej zatem.

Żródło: dom.forto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.