Kolekcja Shanghai

We wszystkich salonach AlmiDecor już w kwietniu pojawi się unikalna kolekcja mebli oraz dodatków użytkowych i dekoracyjnych o nazwie Shanghai.

Źródło:

Kolekcja Shanghai pokazuje chińskie wzornictwo w nowym kontekście: tradycyjne elementy chińskiej sztuki, europejskie wpływy kolonialne, współczesny, światowy design tworzą harmonijną całość. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane i wykonane przez chińskich rzemieślników z Shanghaju.

Fot. AlmiDecor

Fot. AlmiDecor

Ramę kolekcji tworzy czerń: głęboka, połyskliwa, matowa lub przetarta. Na jej tle krzyczą plamy koloru: ostry róż i oranż, intensywny turkus i kanarkowo-papuzie żółcie i zielenie. Matowa czerń szlachetnego drewna podkreśla błyszczący jedwab poduszki, kolorowe abażury, jak wiosenne kapelusze z lat 60-tych wnoszą radosny nastrój, ceramiczne wazony zdobią wnętrze - nawet bez kwiatów, a kolorowe frędzle wprowadzają nastrój tajemniczego Państwa Środka.

Fot. AlmiDecor

Fot. AlmiDecor

W skład kolekcji Shanghai wchodzą meble z serii Shamian: stoły i stoliki, krzesła, komody, sofy wykonane z litego drewna jesionowego, ręcznie barwionego na czarno. Obicia sof i krzeseł zrobione są z naturalnej skóry bawolej farbowanej na czarno. Łączą szlachetność linii z niezbędnym na codzień miejskim komfortem. To unikatowe przedmioty wyprodukowane w krótkich seriach.

Przedmioty użytkowe i dekoracyjne to ceramiczne wazony, jedwabne poduszki, abażury, zastawa stołowa, świeczniki, sztuczne kwiaty, lakierowane tace, ręcznie malowane pudełka na drobiazgi lub biżuterię, bambusy barwione na różne kolory i w różnych rozmiarach, wazy i klatki z bambusa, ozdobne chwosty w różnych kolorach, pałeczki, figurki i uchwyty na zdjęcia. Proste formy, bogactwo koloru: turkusy, oranże, żółcie, róże, zielenie w czarnej oprawie, szlachetne, naturalne materiały: jedwab, szkło, porcelana, bambus.

Fot. AlmiDecor

Fot. AlmiDecor

Przedmioty z kolekcji Shanghai wpisują się w stylistykę wnętrz prostych, minimalistycznych, jak i bogatszych, klasycznych. Kolorowe przedmioty mogą zainspirować zarówno do wystroju całego wnętrza w wesołych kolorach, jak i być wdzięcznym detalem, który ożywi i zmieni nastrój, nie zakłócając ogólnego, bardziej stonowanego wystroju.

Źródło: meble.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.