Zaskakujące krany

Kran może myć bardzo ciekawym elementem we wnętrzu. Designerzy chętnie go projektują, tworząc niebanalne przedmioty, gadżety, które chętnie widzielibyśmy w swoim domu. Oto kilka z nich.

''Ring faucet" zaprojektował Sun Liang. Forma kranu jest prosta, minimalistyczna, geometryczna. Nietypowe jest umiejscowienie otworu, z którego wypływa woda. Projekt został wyróżniony nagrodą Red Dot Design Award (2006).

kran

Projektant Baek Uyeol jest autorem kranu z wyświetlaczem, który wskazuje temperaturę oraz ilość zużytej wody. Również ten projekt został nagrodzony w konkursie Red Dot Design Award (2007).

Fot. gessi.com

Fot. gessi.com

Kran firmy Gessi kojarzy się z wodospadem. Dzięki oświetleniu LED, wiemy czy woda jest zimna, letnia czy ciepła (podświetlona na niebiesko, fioletowo lub czerwono).

Fot. miscea.com

Fot. miscea.com

Bezdotykowy kran Miscea. Zawiera również zbiornik na mydło, i środek dezynfekujący. ''Porcję'' można dostać po zbliżeniu rąk do wybranego dozownika. Podobnie jest z wodą, ale to jest już bardziej powszechne rozwiązanie. Ciekawostką natomiast jest to, że jest możliwość bezdotykowego regulowania temperatury wody.

Monika Grabowska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.