Im starsze tym lepsze

Wino jest wspaniałym dodatkiem do posiłków. Na pewno im starsze tym lepsze. Ponadto, by zachowało piękny bukiet i cieszyło nasze podniebienie musi leżakować. Leżakować może w piwnicach dalekiej Hiszpanii albo w naszym domu.

Wino zawsze znajdzie swoich zwolenników. Dobrze jest, gdy do wykwintnej kolacji podamy odpowiedni rodzaj tego trunku. Miłośnicy wina mają zawsze w swoich domowych piwniczkach wina różnych roczników i z różnych regionów świata. Niestety czasami wielkość naszego mieszkania nie pozwala na usytuowanie w nim piwniczki na wino. Mimo to, chcemy cieszyć oczy widokiem równo ułożonych butelek. Temu służą stojaki do wino.

Fot. cocktailequipment.com

Fot. cocktailequipment.com

Pierwszy z prezentowanych produktów prezentowany jest na stronie Cocktail Equipment. Stanowi powtarzalny element, który można układać w dowolną liczbę kombinacji. Wszystko w zależności do tego, jaką ilością miejsca dysponujemy.

Fot. iloveuma.com

Fot. iloveuma.com

Podobny sposób wykorzystano w kolejnym stojaku do win (Echelon Wave Wine Rack) - aluminiowa, falująca podstawa umożliwi nam przechowanie sześciu butelek wina, ale ułożona z niej cała ściana może pomieścić już pełną kolekcję win. Jeden element kosztuje 48$.

Fot. iloveuma.com

Fot. iloveuma.com

Fot. iloveuma.com

Fot. iloveuma.com

Kolejna propozycja to stojak na wino projektu Harry'ego Allena. Tutaj nasze wino położymy na podstawie w kształcie leżących, przeciętych butelek. Do wyboru kilka kolorów, w tym biały i czarny, albo stojak w kolorze białego i czerwonego wina. Niestety na tym stojaku spocznie tylko 6 butelek wina. Można takich podstawek umieścić obok siebie kilka, ale to już wymaga odpowiedniej ilości miejsca. Koszt jednego elementu to od 65 do 95$.

Fot. iloveuma.com

Fot. iloveuma.com

Fot. designpublic.com

Fot. designpublic.com

Fot. designpublic.com

Fot. designpublic.com

Następnym przykładem sposobu eksponowania i leżakowania wina jest bardzo oryginalne białe drzewko - zaproponowane przez Torre & Tagus. Można kupić w sklepie internetowym Amazon za około 77$.

Fot. amazon.com

Fot. amazon.com

W przypadku braku miejsca na kuchennym blacie czy na barze w pokoju dziennym, możemy wino przechowywać w wieszakach ściennych. Na kolejnych zdjęciach możemy zobaczyć takie właśnie propozycje. Pierwszy wieszak zaproponowała firma Gus Design Group. Ten elegancki, nierzucający się w oczy wieszak jest wykonany z akrylu i możemy na nim umieścić aż osiem butelek wina. Materiał, z którego jest wykonany jest nie tylko łatwy w utrzymaniu, ale swoja prostotą ''zaaklimatyzuje się'' w każdym wnętrzu. Kosztuje około 150$.

Fot. gusmodern.com

Fot. gusmodern.com

Fot. gusmodern.com

Fot. gusmodern.com

Coraz więcej propozycji możemy znaleźć na stronach polskich sklepów z akcesoriami wnętrzarskimi. Niektóre z nich są naprawdę atrakcyjne. Na przykład uchwyt na butelki montowany na ścianie firmy Blomus. Ten wieszak wykonany jest ze stali nierdzewnej i pomieści 8 butelek. Cena około 230 złotych.

Fot. fabrykaform.pl

Fot. fabrykaform.pl

Inna propozycja to podstawka pod butelki projektu Jakoba Wagnera. Ten produkt wykonany jest z gumy i stali nierdzewnej. Możemy na nim umieścić od trzech do sześciu butelek (aż sześć, jeśli kolejne będziemy umieszczać w kształcie piramidy). Co jest ciekawe, nieużywaną podstawkę możemy zwinąć i schować. Dzięki tej praktycznej funkcji, możemy oszczędzać miejsca na blacie.

Fot. fide.pl

Fot. fide.pl

Fot. fide.pl

Fot. fide.pl

Często praktykuje się przechowywanie butelek wina w specjalnie zaprojektowanych półkach umieszczonych i wykonanych w meblach kuchennych. Na pewno jest to praktyczne rozwiązanie i wiele osób je wybierze, ale przecież opisane wyżej przedmioty mogą stanowić ciekawe a zarazem praktyczne uzupełnienie wnętrza naszego mieszkania.

Fot. panik-design.com

Fot. panik-design.com

Fot. vitamindesignshop.com

Fot. vitamindesignshop.com

babeczkaa

Więcej o: