Filcowy comeback

Filc jako materiał zna chyba każdy. Stosuje się go między innymi w produkcji kapeluszy, obuwia czy różnego rodzaju uszczelek i wykładzin izolacyjnych. Ostatnio z powodzeniem, filc znajduje zastosowanie w produkcji wnętrzarskich elementów dekoracyjnych.

Filcowe produkty coraz częściej stosujemy w naszych domach. Akcesoria filcowe produkowane są w różnych kolorach, często też w w bardzo modnym - kolorze szarym.

Fot. lobdesign.se

Fot. lobdesign.se 

Fot. lobdesign.se

Fot. lobdesign.se

Wśród wielu propozycji możemy zobaczyć filcowe podkładki i bieżniki firmy LOB Design. Podkładki pod talerze (w rozmiarze 35x45cm) oraz bieżniki (w dwóch rozmiarach 35x140 cm i 45x250cm) przedstawiają motyw kwiatowy. Te produkty można kupić również w Polsce w sieci sklepów DUKA oraz AlmiDecor.

Fot. joshjakus.com

Fot. joshjakus.com

Druga propozycja to oferta firmy JoshJakus. Eggflat przypomina wyglądem wytłaczankę na jaja, ale można wykorzystywać ją jako bardzo efektowną paterę do serwowania owoców albo miejsce do przechowywania przedmiotów, które zawsze powinny być pod ręką. Co ciekawe, łatwo możemy ją złożyć i schować do szafki.

Fot. joshjakus.com

Inny produkt oferowany przez JoshJakus to Winepocket - również filcowy ochraniacz na butelki wina. Możliwości zastosowania filcu są szerokie, należy jednak dostrzec jego piękno i przełamać panujące dotychczas stereotypy.

Wśród polskich producentów na uwagę zasługują produkty firmy Motiff .

babeczkaa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.