Dobry design na warszawskiej Pradze

Wciąż szukamy miejsc ciekawych, niepowtarzalnych, takich w których znajdziemy nowe oblicze dotychczasowego. Albo takich, w których poczujemy się dobrze, bo otaczać nas będą przedmioty wyjątkowe. A może coś zabierzemy ze sobą?

Fot. Piotr Antonów

Fot. Piotr Antonów

Narzekamy, że interesujące meble i gadżety są niedostępne i by móc się cieszyć wyjątkowymi przedmiotami musimy jechać do Londynu, Hamburga czy Amsterdamu. W tych miastach jest wiele galerii, miejsc magicznych, w których nawet nie musimy kupować, możemy iść popatrzeć, nacieszyć oczy, choć jeszcze większą radością napawać nas mogą zakupy a potem gorąca czekolada we wspaniałym towarzystwie.

Fot. Piotr Antonów

Fot. Piotr Antonów

Interesujące miejsca z ciekawymi pomysłami często zajmują przestrzenie wyjątkowe, takie którym towarzyszy historia. Jednym z takich miejsc jest Magazyn Praga w Warszawie. Powstał we wrześniu 2006 roku, a na jego lokalizację wybrano magazyn klejów Wytworni Wódek Koneser. Twórców tego swoistego magazynu interesowała głównie twórczość młodych polskich dizajnerow (dziś prezentowane są prace m.in. Agnieszki Desławskiej, Joanny Rusin, Agnieszki Czop, Katarzyny Okińczyk czy Oli Adamczyk) produkty w stylu vintage, nawiązujące do lat 50-tych czy 60-tych. Poza tym chodziło im głownie o design i fajne pomysły. W planach były też prezentacje i wystawy, organizacja wydarzeń związanych z projektowaniem.

Fot. Piotr Antonów

Fot. Piotr Antonów

Z pewnych powodów magazyn musiał wstrzymać działalność na początku 2008. Ale na szczęście udało się go reaktywować w kwietniu tego roku, zmieniając lokalizację. Dziś działa również na terenie tej samej fabryki (Wytwórni Wódek) w dawnym magazynie, ale już wewnątrz kompleksu. Jak mówi właściciel - obecny magazyn ma 120 metrów, 4 metry wysokości, większość wyposażenia i urządzenia pochodzi z fabryki - różne zardzewiale elementy zostały wyciągnięte ze złomu i uratowane przed wywózką.

Fot. Piotr Antonów

Fot. Piotr Antonów

W Magazynie Praga znajdziemy wyjątkowe gadżety wystroju wnętrz, pomysły na ciekawe prezenty dla ludzi ceniących niebanalny styl - meble, szkło, akcesoria, tapety i porcelanę. Wśród szerokiej oferty znajdziemy na przykład produkty czeskiej firmy Qubus Design, znanej m.in. z aranżacji wnętrz kościoła w czeskich Chodovicach, gdzie wykorzystano słynne krzesła Vernera Pantona, poddane lekkiej modyfikacji (więcej na ten temat w artykule pt. Pokaż mi na czym siedzisz . Magazyn jest dystrybutorem firmy Qubus Design w Polsce. Poza tym znajdziemy tam również Black+Blum z Anglii oraz Atypyk i Lexon z Francji, no i oczywiście nowość - tapety Lisy Bengtsson.

Fot. Piotr Antonów

Fot. Piotr Antonów

Cieszy fakt, że wreszcie w kraju na Wisłą możemy spotkać takie ciekawe inicjatywy. Można mieć tylko nadzieję, że powstanie ich coraz więcej, a my zaczniemy otaczać się wyjątkowymi przedmiotami.

babeczkaa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.