Kuchnia idealna

Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie przyrządza się posiłki. Kuchnia to serce każdego domu, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Jest wizytówką Twojego mieszkania. To zarazem miejsce oczekiwania, dlatego musi zapraszać gości i domowników. Odpowiednio stylowa oddaje klimat domu podkreślając charakter wnętrza. Jednak najważniejszą zaletą kuchni powinna być funkcjonalność. Komfort zapewni dopasowanie do indywidualnych potrzeb, zwyczajów, według Twoich reguł

Kuchnia dopasowana do Ciebie, to kuchnia która inspiruje. Zarówno do eksperymentów kulinarnych, jak i odkrywania w sobie talentów. To kuchnia, która pobudza Twoją kreatywność. A zarazem zbliża ludzi poprzez wspólne przyrządzanie posiłków i ich ucztowanie w rodzinnym gronie.

KuchniaKuchnia Kuchnia

Jak dobrze rozplanować kuchnię?

Wracasz późno z pracy, masz niewiele czasu na przygotowanie posiłku, nie mówiąc o zdrowym odżywianiu? Czy też lubisz spędzać czas gotując dla ukochanej rodziny i sprawiając im tym samym przyjemność? Charakter pracy w kuchni powinny oddawać odpowiednio urządzone sfery, aby ułatwić Ci działanie. Kuchnia dzieli się na trzy podstawowe sfery, które możesz zaplanować według konkretnych potrzeb. Podział kuchni wynika z konwencji wyodrębnienia i uporządkowania prac wykonywanych w przestrzeni przeznaczonej w domu na gotowanie. Sekret dobrej kuchni leży w odpowiednim wydzieleniu trzech kluczowych stref kuchennych: strefy gotowania - piekarnik i płyta grzejna, przygotowywania posiłków - blat i zlew oraz przechowywania - lodówka i szafki na naczynia. Takie rozmieszczenie urządzeń zapewnia łatwy dostęp oraz płynne przechodzenie od jednej strefy do drugiej. Piekarnik, płyta grzejna oraz lodówka z tej samej linii produktów jednej marki, sprawią, że kuchnia nabiera bardziej uporządkowanego charakteru, a powtarzające się elementy wykończenia i tonacja barw urządzeń nadają wnętrzu profesjonalny wygląd. Takie są urządzenia marki Electrolux z linii Global Design, z charakterystycznymi liniami horyzontalnymi i eleganckim podświetlanym panelem. Stylowe wzornictwo Global Design w całości opiera się na harmonii i prostocie, czerpiąc z dalekowschodniej filozofii zen.

Kuchnia jako wizytówka odzwierciedla Twoją osobowość

Indywidualny charakter wnętrza można uzyskać przez szczególne wyeksponowanie jednego elementu. Zaplanuj i wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni. Electrolux wychodzi naprzeciw Twoim najbardziej wymagającym potrzebom. Jeśli w trakcie gotowania lubisz być w centrum uwagi, mocnym akcentem w kuchni może być stylowa i zaawansowana technologicznie płyta grzejna. Możesz też szczególnie wyeksponować szlachetną stal sąsiadujących ze sobą drzwi chłodziarki i zamrażarki, albo okap o wyrazistym kształcie, który nie tylko skutecznie eliminuje niepożądane zapachy, ale też stosownie oświetla wnętrze. Efektywne rozplanowanie kuchni jest możliwe nawet wtedy, gdy nie dysponujesz ogromną przestrzenią. Electrolux zaprojektował specjalną linię urządzeń kompaktowych, zapewniających takie same znakomite rezultaty pracy, jak modele o standardowych wymiarach, ale zajmujących niewiele miejsca.

Kuchnia

Harmonia działania

Kuchnie inteligentne to rozwiązania, które zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu. Kiedy zapraszasz znajomych na obiad lub kolację, do Twoich zadań należy nie tylko przygotowanie posiłku, ale też troska o dobre samopoczucie gości i serwowanie im napojów. Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, z pewnością zechcesz uczestniczyć w dyskusjach, które toczą się wokół. Warto mieć wtedy pod ręką wszystko, czego potrzebujesz oraz sprawdzone urządzenia, które sprawią, że cały proces przygotowywania posiłku będzie przebiegał niemal samoczynnie. Poczucie kontroli w kuchni pozwoli Ci jednocześnie przygotowywać posiłki oraz zabawiać gości. W takim przypadku przyda się piekarnik umieszczony na wysokości wzroku, w którym można obserwować potrawę bez konieczności schylania się i otwierania drzwiczek. Jeśli wolisz kuchenki wolnostojące, wybierz taką, która posiada dobre oświetlenie wnętrza i możliwie największą szybę w drzwiach piekarnika. Aby jeszcze bardziej ułatwić gotowanie, wybierz piekarnik z automatycznymi programami do pieczenia oraz funkcją zapamiętywania ulubionych przepisów. Taki piekarnik to gwarancja udanego i powtarzalnego efektu.

Czystość pod kontrolą

Inwestując w dobrą zmywarkę zyskujesz pięć podstawowych korzyści: czas, zwrot kosztów, urodę, skuteczność i więcej przestrzeni, którą możesz wykorzystać według własnego uznania. Pamiętaj, że zmywarka pochłania znacznie mniej wody niż tradycyjne zmywanie. Tym samym koszt wydany na zmywarkę zwróci się w krótkim czasie. I to w jakim wydaniu! Podczas pracy zmywarki Twoje dłonie nie mają styczności z detergentami, które psują barierę lipidową i wysuszają skórę dłoni. Jednym słowem - zyskujesz czas, zwrot wydatków i piękno. Inwestując w zmywarkę z regulowaną wysokością koszyków będziesz miała więcej miejsca by pomieścić wszystkie, nawet nietypowych rozmiarów naczynia. Wybierając zmywarkę należy zwrócić uwagę na głośność jej pracy. Wybierając cichą będziesz mogła spokojnie włączyć ją kiedy tylko tego wymaga, nie przerywając jednocześnie i nie odrywając się od fascynujących rozmów z gośćmi. W ten sposób używając zmywarki zaoszczędzisz nie tylko wodę, energię elektryczną i pieniądze, ale również czas. A sama zmywarka może również służyć jako schowek na brudne naczynia. Szukaj urządzeń wyposażonych w funkcję łatwego czyszczenia. Dzięki niej oszczędzisz czas i unikniesz zbędnego wysiłku. Używając piekarnika z funkcją czyszczenia pyrolitycznego możesz skupić się na dyskusji przy stole zamiast martwić się, czy zdążysz wyczyścić piekarnik zanim resztki potraw na dobre przyschną do jego ścianek. Wystarczy włączyć program czyszczący. Zamienia on w wysokiej temperaturze resztki potraw na wewnętrznych ściankach piekarnika w łatwy do usunięcia wilgotną ściereczką popiół. Kupując piekarnik i płytę wybieraj takie modele, z których nie wystają przyciski i pokrętła, bo to one najbardziej przyciągają brud. Płaskie, elektryczne płyty grzejne wystarczy przetrzeć. Płyty indukcyjne są jeszcze wygodniejsze, gdyż nagrzewają tylko powierzchnię pod naczyniem, więc resztki potraw nie przywierają do płyty. W przypadku płyt gazowych szukaj takich, których ruszty zmieszczą się w zmywarce, co zapewni wygodne czyszczenie. Dzięki powłoce Antifingerprint, zapobiegającej pozostawaniu odcisków palców, wykonane ze stali nierdzewnej urządzenia Electrolux Global Design lśnią czystością i zachowują doskonały wygląd na długo.

Domowe centrum napojów

Lubisz urządzać przyjęcia dla znajomych? Kolacja we dwoje przy świecach? A na wszystko masz niewiele czasu, bo jesteś spontaniczna i zapracowana. Produkty z najnowszej linii Electrolux ułatwią Ci to zadanie. Domowe centrum napojów dzięki zastosowaniu filtrów Everpure oferuje krystalicznie czystą wodę bezpośrednio do picia bądź do przygotowania napojów najwyższej jakości. Każdy nawet najbardziej egzotyczny drink smakuje i prezentuje się dużo bardziej efektywnie, gdy jest wypełniony kostkami lodu. Tu niezbędny jest dozownik lodu, który jest w stanie wytworzyć ponad 3,5 kilograma kostek dziennie. Idealne rozwiązanie na przyjęcia i gorące dni.

Aromatyczna kawa na już!

Kawa najwyższej jakości podawana w wytwornych kawiarniach w Twoim domu? Tak, to już możliwe. Dzięki automatycznej kawiarce do zabudowy idealnie skomponowanej z resztą produktów i mebli kuchennych. Kawiarka ma wbudowany młynek, szklany panel sterowany dotykiem oraz wysokiej klasy filtr Brita oraz dyskretne oświetlenie. Całość stwarza możliwość niezwykle prostego i szybkiego procesu przygotowywania aromatycznej kawy, w każdej chwili gotową zaserwować filiżankę ulubionego espresso. Tego smaku się nie zapomina! Olśnisz swoich przyjaciół subtelnym smakiem kawy.

Nowe oblicze chłodziarek i zamrażarek

Wybieraj energooszczędne rozwiązania aby zmniejszyć rachunki oraz dbać o środowisko. Od dzisiaj funkcjonalne urządzenia oszczędzające energię elektryczną nie muszą być nieatrakcyjne, wręcz przeciwnie - staną się obiektem zazdrosnych spojrzeń znajomych. Chłodziarka o dużej pojemności zmieści wszystkie niezbędne produkty do przyrządzenia smakowitych potraw. Produkty z najnowszej linii Electrolux zaopatrzone są w wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę oraz w funkcje szybkiego mrożenia i regulacji temperatury.

Podnieś prestiż Twojej kuchni

Potrzebujesz bezpiecznego miejsca przechowywania Twojej kolekcji win, w którym panuje optymalna temperatura i wilgotność? Planując spotkanie z przyjaciółmi chcesz ich pozytywnie zaskoczyć serwując wino w idealnej temperaturze. Możesz to uzyskać dzięki chłodziarce do wina utrzymującej wewnątrz stałą temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych. Chłodziarka, podobnie jak większość inteligentnych rozwiązań kuchennych, zaopatrzona jest w wyświetlacz ciekłokrystaliczny wskazujący temperaturę. Dolna szuflada dostosowana jest do przechowywania butelek w pozycji pionowej. Szklane drzwi chłodziarki stworzone w technologii nie przepuszczającej szkodliwych promieni UV.

Gotowanie i dobra zabawa

Kuchnia bez ograniczeń, to miejsce, w którym możesz przyrządzić dosłownie wszystko bez dużego wysiłku. Jedynym ograniczeniem stanie się Twoja wyobraźnia. Idealny smak potraw zapewni opcja pieczenia na parze w piekarniku parowym. Oczywiście możesz też wybrać funkcję pieczenia tradycyjnego. Przyrządzone potrawy zachowają wykwintny smak, soczystość i estetyczny wygląd. A przy tym nie stracą cennych witamin.

Bezpieczeństwo

Wybierając urządzenia do zabudowy kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i specjalne zabezpieczenia chroniące przed poparzeniami. Takie rozwiązania posiadają płyty indukcyjne marki Electrolux. Możesz ustawić też blokadę niektórych funkcji, które uznasz za stosowne. Ważne również by zwrócić uwagę podczas pieczenia na czas przygotowywania potraw, gdy wychodzisz do innego pomieszczenia. Dzięki wbudowanemu sygnalizatorowi akustycznemu zawitasz z powrotem do kuchni na gotowe danie.

Kuchnia

http://www.electrolux.pl Infolinia: 022 568 98 67 Twój Pseudonim: Twój Komentarz:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.